امروز:  شنبه، 29 دي ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 11281      ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 22 دي ماه، 1395 - 03:30   ._PRINT.  تهران - ایران اُنا: وظیفه ی رسانه انعکاس هر رویدادی نیست.پرداختن به هر موضوعی نباید باشد.هدف اصلی آن ها نباید اقتصادی یا سیاسی و امثال آن باشد گرچه اشکالی در موضوع بندی نیست اما اساس بر انسانی بودن است.هر موضوعی که در آن سقوط انسانی اثبات گردد برای رسانه خط قرمز می باشد.
استاد جعفر دیناروند - رئیس مرکز بررسی های اجتماعی ایران اُنا: آگاهی و داشتن دانش لازم برای زندگی بهتر از جمله مواردی است که اهل علم بر آن تاکید دارند.بسیاری از نظریات حاکی از آن است که عدم اگاهی مردم است که باعث رفتارهای ناصحیح و بعضا حادثه ساز می شود.در این میان ماهیت آگاهی ها و وسایلی که باید این مهم را انجام دهند نیز مورد نظر علما قرار گرفته و به طور مستمر تاثیرات آن را تحلیل می نمایند.

تشکیل نهادهای مختلف مانند مدرسه یا دانشگاه برای مردم و نیز رسانه ها برای انتقال آگاهی ها از جمله ی این نوع فعالیت ها بوده و با گذشت زمان اشکال مختلفی نیز به آن ها اضافه می گردد.رسانه وسیله ای برای رساندن اخبار و رویدادها و در نتیجه دادن اطلاعات و آگاهی هاست.رساندن در این زمینه به معنای انتقال و آگاه سازی است.اینکه رسانه چیست و دارای چه ویژگی هایی است کار را به تقسیم بندی های خاصی می کشاند.

ما در این زمینه به انواعی از رسانه ها معتقدیم.اینکه در چندگانه سازی آن ها از نظر شکل ظاهر پرداخته شود برای ما ایجاد اشکال نمی کند.اینکه بعضی را رسانه ی دیداری، تعدادی را شنیداری و نیز بعضی را نوشتاری گویند مهم نیست.این ظاهر قضیه است و بسیاری در تدریس خود نیز مطرح می کنند اما نکته ی مهم برای جامعه ی انسانی ماهیت تلاش هاست که می توان به دو شکل بر آن ها تاکید نمود.رسانه های انسانی و غیر انسانی.

در این میان پرداختن به ویژگی های هر یک دقیقا نشان دهنده ی درون نگری آن هاست.رسانه ی انسانی به وسیله ای اتلاق می شود که آگاهی های مورد نیاز جامعه را برای ترفیع و رشد انسانی به جامعه منتقل می کند.اینکه اصل و اساس این فعالیت چیست؟ دقیقا همان نشان دهندگی است که در آن رسانه را به دو بخش تقسیم می نماید.جذب مردم برای خرید بیشتر از هر راهی همان جدایی از اصل مطلب است.باید مطالبی در رسانه ها منعکس شوند که توجه ی به ماهیت انسانی و برگشت به درون انسانی را دارا باشند.

وظیفه ی رسانه انعکاس هر رویدادی نیست.پرداختن به هر موضوعی نباید باشد.هدف اصلی آن ها نباید اقتصادی یا سیاسی و امثال آن باشد گرچه اشکالی در موضوع بندی نیست اما اساس بر انسانی بودن است.هر موضوعی که در آن سقوط انسانی اثبات گردد برای رسانه خط قرمز می باشد.

رسانه با مردم زندگی می کند و وجودش بسته به جامعه ی انسانی است.باید بکوشد تا حقیقت انسانی را بارور سازد و جامعه را به سمت انسان بودن هدایت کند.تاثیر رسانه ها بر عملکردهای آینده ی بشر بسیار فراوان و عمیق است بنابراین می توان عدم توجه به مسائل انسانی را نیز به عدم کارایی رسانه ها نسبت داد.رسانه ی انسانی در تلاش است تا سطح آگاهی های مورد نیاز آدمی را بالا برد تا ادراکی انسانی ناشی از درون نگرایی و پرداختن به ذات انسانی حاصل گردد.

در بسیاری از موارد رسانه ها فروع را به جای اصول تعویض می کنند.به نفع گروه یا افراد خاص تلاش کردن بسیار خطرناک است.ما معتقدیم که رسانه ها قادرند تا بیشترین تاثیر را در تعالی آدمی داشته باشند.لازم است تا جوهره ی انسانی را بشناسند و به مردم انتقال دهند.ا

ین همه از جنگ و کشتار ننویسند و تنها بر عدم آن ها و معرفی ضدیت با ذات انسانی اطلاع رسانی کنند.در جنگ های فردی و جمعی برای قدرت طلبی ورود نکنند و تلاش نمایند تا حقیقت انسانی را معرفی کنند.به طور مستمر متذکر ماهیت انسانی گردند و از انسان بخواهند تا از حقیقت وجودی خود فاصله نگیرد.

رقابت های کاذب برای برتری جویی را کنار زنند و بدون توجه به رنگ و پوست یا مرزهای جغرافیایی نوع بشر را بنیان تلاش های خود در نظر گیرند.رسانه ی انسانی وجودی کمرنگ در جامعه ی امروزی است.

رسانه ی انسانی وسیله ای انسان خواه و توجه گر نوع دوستی و رشد و تعالی بشری با ایجاد تغییرات نگرشی و پرداختن به اصل آدمیت است.برای این رسانه هیچ عاملی به اندازه ی انسان مهم تلقی نمی گردد و بدون توجه به انسانیت فعالیتی انجام نمی دهد.

رسانه ی انسانی خود را موظف به انتقال آگاهی هایی می نماید که حاصل آن ها ترفیع و رشد انسانیت و همدلی و همرنگی نوع بشر است.غوطه ور شدن در رقابت های برتری جویانه و درگیری های سیاسی که منشا فرد گرایی و قدرت طلبی دارند برای رسانه تنها سمی خوشرنگ خواهد بود.

رسانه ی انسانی تنها واژه ای است که راه درست رسانه ها را ترسیم می کند و آن را از غیر خود جدا می سازد.رسانه ی انسانی زمانی می تواند موفق باشد که به وسیله ی انسان تولید و نشر گردد.منظور از انسان بودن البته شکل ظاهر نیست.

رسالت رسانه ی انسانی انسان سازی و پرداختن به جوهره ی حقیقی انسان است.باید در این راه کوشش های فراوانی صورت گیرد زیرا خصلت های حیوانی در جامعه ی انسانی بسیار وسیع و گسترده گشته اند.باید تلاش کرد تا بدل ها شناخته شوند و اصل ها به زندگی رسانه ای بازگردند. امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 خشونت های منجر به قتل در اجتماع  [ شنبه، 6 دي ماه، 1393 ] 1589 مشاهده
 دین دولتی، دولت دینی - بخش ششم  [ يكشنبه، 31 خرداد ماه، 1394 ] 1358 مشاهده
 آسیب های اجتماعی - پیشگیری  [ چهارشنبه، 1 بهمن ماه، 1393 ] 1222 مشاهده
 تربیت در عاشورا : رابطه میان عاشورا و تربیت  [ يكشنبه، 30 آذر ماه، 1393 ] 1321 مشاهده
 نظریه پردازی - قسمت سیزدهم - روش ها  [ دوشنبه، 31 فروردين ماه، 1394 ] 983 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب