امروز:  سه شنبه، 1 آبان ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 11368      ارسال شده در مورخه : جمعه، 8 بهمن ماه، 1395 - 03:30   ._PRINT.  اهواز - ایران اُنا: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: حبل‌المتین ولایت‌پذیری و پیروی از ولایت فقیه، همه ما را به هم وصل می‌کند. معیار اعتدال، رفتار رهبری انقلاب است. بنابراین نباید از ایشان جلوتر رفت یا عقب ماند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دنیا به راز و رمز اقتدار ما، که ارزش‌های انقلاب است، پی برده است و جوانان عزیزمان باید مراقب این دستاورد بزرگ و نیز در فکر حفظ و اعتلای آن باشند.

محسن رضایی در چهارمین کنگره سردار سرلشکر شهید مجید بقایی و ۱۱۳ شهید منطقه مسجد ولیعصر(عج) شهر بهبهان افزود: شهید بقایی یک انسان انقلابی بود و در مواجهه با ظلم و ستم به مبارزه برخاست. او در جوانی نتوانست فضای ظلم و ناپاکی را تحمل کند و با همین روحیه بود که در دانشگاه چمران به گروه منصورون پیوست. او در مبارزه با ضد انقلاب هم مجاهدانه قد برافراشت و در نبرد با دشمن متجاوز نیز خود را به شوش رساند و در قرارگاه فجر، یکی از چهار فرمانده بزرگی شد که سرزمین‌های بسیاری را آزاد کردند. شهید بقایی تا روزی که به شهادت رسید، یک مجاهد فی سبیل‌الله به معنای واقعی بود.

وی افزود: او می‌خواست با ظلم و ستم و منافقین بجنگد و با احساس مسئولیت فراوانی که نسبت به اسلام و انقلاب داشت، کانونی فرهنگی راه انداخته بود. دشمن نتوانست احساس مسئولیت را در بین جوانان ایران از بین ببرد. او یک نخبه فرهنگی تمام‌عیار بود. لباس نظامی پوشیده بود اما انسانی به تمام معنی فرهنگی و هنرمند بود.

رضایی یاد و خاطره شهید دقایقی را نیز گرامی داشت و گفت: سال ۴۹ با شهید دقایقی آشنا شدم. رفت و آمد ما با خانواده ایشان زیاد بود و از سال ۵۰ خانواده ایشان در امیدیه به مبارزات انقلابی  کمک می‌کردند. در گروه منصورون شهید دقایقی یک محور بود. به خاطر دارم که در مقابل شکنجه‌گری شهربانی بهبهان، شهید دقایقی و خانواده‌اش پناهگاه اعضای منصورون بودند. او سپاه بدر را با همکاری مجاهدین عراقی تشکیل داد و امروز همان ها هستند که در موصل با داعش می‌جنگند. این شهدا فرزندان این شهر بودند و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس چهار دستاورد بزرگ داشتیم. نخست آزادی سرزمینمان بود. دستاورد دیگر برقراری امنیت پایدار بود که دشمنان ما دیگر نمی‌توانند خدشه‌ای بر آن وارد کنند و دستاورد سوم نیز اینکه در دفاع مقدس پایه‌های امنیت منطقه‌ای با تشکیل حزب‌الله و سپاه بدر گذاشته شد. این سپاه بدر بود که صدام را از میان برد و دولت عراق را سامان داد؛ حزب‌الله دولت سوریه را حفظ کرد و موجب تقویت جبهه مقاومت شد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: رمز و راز این کار بزرگ، باور و گرایش مردم به ارزش‌های اسلامی با هدایت امام خمینی بود. امام ارزش‌های اسلامی را وارد سیاست و دفاع کردند. رهبر معظم انقلاب هم همچنان به دنبال گسترش این ارزش‌ها درعرصه‌های مختلف زندگی ملت ایران هستند. بزرگی و اقتدار ملت ایران در وحدت و برادری و ارزش‌های انقلابی است. دشمن می‌خواهد این ارزش‌ها را تضعیف کند و این حس مسئولیت را از جوانان ما بگیرد و بین اقوام مختلف اختلاف بیندازد.

رضایی تاکید کرد: دشمن ارزش‌های انقلاب را نشانه رفته است. اگر ما می‌خواهیم راه شهدا ادامه پیدا کند، باید به ارزش‌های انقلاب تکیه کنیم. امام وقتی از جماران حرفی می‌زدند، رزمندگان در جبهه‌ها به پیش می‌رفتند. امروز هم سیاست‌های کلی نظام را رهبر معظم انقلاب ابلاغ می‌کنند اما در اجرای آن، کارشکنی‌هایی دیده می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت اتکا به ارزش‌ها و پیروی از آنها افزود: اگر به ارزش‌ها تکیه کنیم، با دست خالی پیروز می‌شویم. جناح کفر و شرک با هم متحد شده‌اند تا ارزش‌ها را از ما بگیرند. در آن صورت اگر اقتدار را از دست بدهیم، کشورمان را تجزیه می‌کنند، اما اگر به ارزش‌ها تکیه کنیم باقی راه را هم خواهیم پیمود. امروز دشمنان ما متوجه نقطه حیاتی ما شده‌اند و می‌خواهند این دستاوردها را از ما بگیرند. استکبار متوجه راز و رمز اقتدار ما شده است و جوانان عزیزمان باید مراقب این دستاورد و در فکر حفظ و اعتلای آن باشند. برای حل مشکلات کشور باید به طرف ارزش‌های انقلاب حرکت کنیم. در رأس همه این ارزش‌ها، ولایت‌پذیری است. امنیت ایران اسلامی مرهون وجود یک رهبر حکیم و فرزانه است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس یادآور شد: حبل‌المتین ولایت‌پذیری و پیروی از ولایت فقیه، همه ما را به هم وصل می‌کند. معیار اعتدال، رفتار رهبری انقلاب است. بنابراین نباید از ایشان جلوتر رفت یا عقب ماند. کسانی را که در خط رهبری انقلاب هستند، نباید تندرو نامید. مساله بعد برادری‌هایی است که در دهه اول انقلاب موج می‌زد. اکنون بی‌اعتمادی‌ها زیاد شده و حال آن که باید فرهنگ برادری را حفظ کرد.

محسن رضایی پیش از شرکت در این کنگره، در منزل شهید بقایی حاضر شد و با خانواده این سردار شهید دیدار کرد. امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 محوطه‌های تاریخی گوشت قربانی نیست  [ يكشنبه، 5 مرداد ماه، 1393 ] 632 مشاهده
 مرد مارخور دستگیر شد + عکس  [ جمعه، 14 خرداد ماه، 1395 ] 378 مشاهده
 اجمالی/ حضور بیژن چگنی در ستاد انتخابات شوش  [ جمعه، 4 دي ماه، 1394 ] 884 مشاهده
 واکنش معاون اول رئیس جمهور به سخنان مقتدایی  [ شنبه، 19 فروردين ماه، 1396 ] 230 مشاهده
 نجاتی فرماندار نمونه در حوزه سلامت شد  [ شنبه، 11 ارديبهشت ماه، 1395 ] 361 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب