امروز:  شنبه، 30 دي ماه، 1396
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

 

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

اشتغال مستقیم 400 نفر در کارخانه قند شوش

یونسی: بیکاری ریشه بسیاری از مفاسد است

  کد خبر: 11386      ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 11 بهمن ماه، 1395 - 03:30   ._PRINT.  تهران - ایران اُنا: رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نگرانی که در میان بسیاری از دلسوزان وجود دارد این است که گویا روند عمومی حوزه، به‌گونه‌ای پیش می‌رود که برخی می‌خواهند تحت عناوین خاص، حوزه را به دوران قبل از انقلاب برگردانند.
به گزارش ایران اُنا از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله یزدی امروز در دیدار اعضای شورای سیاست‌گذاری و هیئت‌علمی همایش «حوزه انقلابی» که در سالن همایش‌های جامعه مدرسین قم برگزار شد، اظهار داشت:  برگزاری همایش حوزه انقلابی و انجام  فعالیت و برنامه‌ها، در راستای لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی  از ضروریات  حوزه‌های علمیه است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان این‌که معنی ولایت و قبول داشتن ولی امر تنها بر اطاعت از اوامر ولایی او خلاصه نمی‌شود، افزود: آدمی باید به آنچه که مورد رضای ولی امر بوده، موردپسند ایشان است، عمل نموده، رضایت ایشان را جلب نماید.

وی در ادامه با اشاره به این‌که روایات اسلامی در توضیح رابطه پدر و فرزندی، بر این نکته که فرزند نباید منتظر امر پدر برای انجام کار مورد رضای او باشد، خاطرنشان کرد: روایات اسلامی بر این نکته تأکید دارند، که فرزند باید نیاز پدر را قبل از خواست و اذعان به نیاز از سوی او، برطرف نماید؛ این مهم همان ملاک ولایت پدر بر فرزند بوده، در ولی امر مسلمین، ملاک‌ها مهم‌تر است.

آیت‌الله یزدی یادآور شد: انقلابی بودن و بقاء دوام پایگاه انقلاب که همان حوزه‌های علمیه است، یکی از موارد مهمی است که شک نداریم، مورد خواست و رضای ولی امر بوده و در حقیقت رکن اصلی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

ولایت‌فقیه بحثی صرفاً تئوری نیست

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین بابیان اینکه نظام مقدس اسلامی به این راحتی به دست نیامده است به جایگاه مسئله ولایت‌فقیه در جامعه اشاره کرد و گفت: بحث ولایت‌فقیه به‌عنوان بحثی صرفاً تئوری نبوده و  بحثی اجرایی و عملی است که باید در منظر و مرآی حاکمیت به‌طور کامل احساس و دیده شود.

وی تأکید کرد: ولی امر به‌عنوان نائب امام زمان(عج)، آن‌قدر در میان امت مقبولیت، محبوبیت و نفوذ دارد که هیچ‌گاه نمی‌گذارند چیزی از خواسته‌های ایشان بر زمین بماند و از مهم‌ترین خواسته‌های رهبر معظم انقلاب همین مسئله بقاء و دوام انقلابی گری در حوزه علمیه است.

آیت‌الله یزدی در ادامه بر ضرورت فعالیت در عرصه حوزه انقلابی تأکید نمود و اظهار داشت: نگرانی که در میان بسیاری از دلسوزان وجود دارد این است که گویا روند عمومی حوزه، به‌گونه‌ای پیش می‌رود که می‌خواهند تحت عناوین خاص، حوزه را به دوران قبل از انقلاب برگردانده و روند عمومی حوزه را به سمت فراموشی ریشه‌های انقلاب حرکت دهند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: وقتی سخن از انقلابی ماندن حوزه به میان می‌آید باید حوزه‌های علمیه به‌ویژه حوزه علمیه مقدسه قم  به‌عنوان بزرگ‌ترین حوزه شیعی، که ده‌ها تشکل رسمی و غیررسمی را در خود جای‌داده، مهم شمرده شود.

استاد حوزه افزود: در انقلابی ماندن حوزه، باید شاکله کلی حوزه و مجموعه‌ای کامل  اعم از مرجعیت، اساتید، طلاب و نیز فعل‌وانفعالات حاکم بر آن‌که ضمن ارتباط متقابل با یکدیگر و نسبت  به کار هم حساسیت دارند  برای مقابله با به فراموشی سپرده شدن اهداف اصلی انقلاب موردتوجه قرار گیرند.

وحدت، دیانت و سیاست مورد هجمه دشمن است

وی با تأکید بر این‌که وحدت، دیانت و سیاست، از مهم‌ترین اهدافی است که همواره مورد هجمه دشمنان اسلام در گذرگاه‌های مختلف زمانی بوده است، تصریح کرد: مسئله وحدت، دیانت و سیاست یکی از پایه‌های اصلی انقلاب بوده، این مهم باید موردتوجه و تأکید مراجع، اساتید، طلاب و تشکل‌های مختلف و متنوع حوزوی باشد.

رئیس جامعه مدرسین ضمن تأکید بر توجه به پویایی حوزه‌های علمیه، یادآور شد: حوزه انقلابی باید به‌گونه‌ای باشد که وقتی از بیرون به نهاد حوزه نگریسته می‌شود حوزه، مجموعه‌ای پویا، زنده، پرتلاش و حساس نسبت به همه مسائل و حوادث انقلاب، نظام، اسلام، جامعه و حقایق و وقایع دنیا ترسیم گردد.

نباید تنها به چند نقطه فعال و امیدبخش حوزوی دل‌خوش باشیم

وی با تأکید بر این‌که نباید تنها به چند نقطه فعال و امیدبخش حوزوی علمیه دل‌خوش باشیم، اظهار داشت: اگر به تمام ارکان حوزه‌های علمیه توجه نداشته باشیم طولی نخواهد کشید که برخی نادان  با اسم استقلال  حوزه را به حوزه قبل از پیروزی انقلاب برمی‌گردانند.

آیت‌الله یزدی با اشاره به این‌که حوزه‌های علمیه باید به فعالیت‌های قوای سه‌گانه که مجموعه نظام اسلامی را اداره می‌کنند حساسیت نشان داده و دغدغه‌مند باشد،  افزود: اگر حوزه به فعالیت‌های قوای سه‌گانه حساسیت نشان دهد مسئولین مجبور می‌شوند مراقبت بیشتری نسبت به رویکردهای خود داشته باشند.

وی بابیان این‌که وقتی شاکله کلی نظام متهم به انجام منکری هرچند جزئی می‌شود بازمانی که فردی منکری انجام می‌دهد  بسیار متفاوت است، عنوان کرد: به‌وسیله همین خطاهای جزئی ما را می‌آزمایند که حوزه در برابر منکرات  تا چه اندازه حساس بوده و احساس مسئولیت می‌کند.

آیت‌الله یزدی در پایان ضمن تأکید بر لزوم برگزاری همایش حوزه انقلابی در شرایط کنونی تصریح کرد:  حوزه‌های علمیه باید ضمن تحکیم و تقویت بنیه‌های علمی و تداوم در درس و بحث دینی  با برنامه‌ریزی‌های دقیق، دغدغه‌های مسائل جاری جامعه اسلامی را موردتوجه قرار دهند. امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 احمدی‌نژاد؛ ‌پایان یافته یا تکرار شدنی؟  [ دوشنبه، 21 مرداد ماه، 1392 ] 525 مشاهده
 آیت‌الله مکارم به وزیرعلوم اجازه دیدارنداد  [ يكشنبه، 18 اسفند ماه، 1392 ] 347 مشاهده
 گفتمان مقاومت در کشور نهادینه شده است  [ پنجشنبه، 3 مهر ماه، 1393 ] 713 مشاهده
 جهان بین: امروز باید از عاشورا درس بگیریم  [ يكشنبه، 1 دي ماه، 1392 ] 1402 مشاهده
 آزمایش موشک عماد موازنه‌ها را بر هم زد  [ سه شنبه، 19 آبان ماه، 1394 ] 300 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب