امروز:  يكشنبه، 28 مرداد ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 12572      ارسال شده در مورخه : جمعه، 8 دي ماه، 1396 - 03:30   ._PRINT.  تهران - ایران اُنا: معاون اول رئیس‌جمهور گفت: کسانی که جریان‌های اجتماعی را به راه می اندازند کنترل کننده این حرکت‌ها نخواهند بود.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز (جمعه) در بیست و پنجمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی گفت: جریانات سیاسی کشور اعم از اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدالی و همه کسانی که درد و دغدغه امروز و فردای ملت ایران را دارند باید بدانند تنها در کنار هم می‌توانند مسائل را مرتفع کنند و هیچ جریانی نمی‌تواند با حذف دیگران موفق باشد.

وی افزود: باید هشدارها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب نتایج مطالعات پایش‌های ملی و اظهارنگرانی شخصیت‌های دلسوز کشور را جدی بگیریم و همه دست در دست هم مسائل کشور را حل کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور به چالش‌های پیش روی کشور نظیر بیکاری، کاهش قدرت خرید و رفاه مردم، تهدیدهای منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره کرد و اظهار داشت: در این مقطع ما نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌های مادی و معنوی کشور هستیم.

جهانگیری نیاز به همه جانبه‌نگری در توصیف و تبیین وضعیت فعلی کشور را ضروری خواند و گفت: دولت برای حل چالش‌ها نیازمند راهکارهای ارائه شده از سوی نخبگان و تبیین مسائل در جامعه است.

معاون اول رئیس‌جمهور بر تفکیک نقد از تهمت، لجن‌پراکنی و فحاشی تاکید کرد و با اشاره به مطرح بودن این مسائل در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گفت: باید مرز بین نقد و فحاشی و تخریب مشخص شود، تخریب و تهمت در هر مقطعی زیانبار است.

وی ضرورت توجه به عوامل و محرک‌های خروج از تنگناها نظیر ایجاد امید در جامعه و تقویت سرمایه اجتماعی را یادآو شد و گفت: آنچه در سالهای گذشته باعث موفقیت دولت در عرصه‌های مختلف نظیر ایجاد ثبات اقتصادی و موفقیت‌های بین‌المللی شد بیش از سیاست‌ها، امید مردم به آینده بود متاسفانه امروز عده‌ای امید مردم را به شدت هدف قرار داده‌اند تا آنها مایوس شوند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حل مسائل و مشکلات مختلف جامعه و عبور از بحران‌های داخلی و بین المللی نیازمند انسجام و تفاهم ملی در داخل کشور است گفت: اگر در برابر چالش‌ها به درک و راه حل مشترک نرسیم و نتوانیم از فرصت‌ها و سرمایه‌های موجود برای عبور از این موضوعات استفاده کنیم دچار مشکل خواهیم شد.

جهانگیری ادامه داد: باید تلاش کنیم سرمایه اجتماعی در کشور تامین شود و این اتفاق جز با مشارکت ملی و ایفای نقش و حضور جوانان، زنان و اقوام مختلف محقق نخواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهور به نقش احزاب و رسانه‌ها و گروه‌های مستقل در توسعه کشور اشاره و گفت: توسعه کشور ارتباط تنگاتنگی با روابط بین‌الملل دارد و نمی‌توان مسائل داخلی را با دیوار کشیدن به دور کشور حل کرد. هیچ کشوری نخواهد توانست با انزوا مسائل داخلی خود را برطرف کند.

وی افزود: باید مسئولان و نخبگان درباره راهکارهای پیش روی عبور از این چالش‌ها به مفاهمه و درک مشترک برسند. دولت در چهار سال و نیم گذشته تلاش کرد تا با شناسایی اولویت‌ها و تمرکز بر روی آن‌ها از چالش‌های پیش رو عبور کند. در مسئله هسته‌ای دولت به بهترین نحو قضایا را سامان دارد. البته آمریکایی‌ها بعد از آمدن رییس‌جمهور جدید بد عهدی کردند و تلاش دارند تا با مواضع خود فضای مثبت برجام برای ایران را از بین ببرند.

جهانگیری به شاخص‌های اقتصادی نظیر رشد اقتصادی، کنترل تورم و اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: کارهای بزرگی در بخش اقتصاد انجام شده که نشان می‌دهد این بخش روی ریل درست قرار گرفته ، البته ممکن است برخی کاستی‌ها و افزایش قیمت برخی اقلام وجود داشته باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: امروز کسانی این مسائل را بهانه کرده‌اند و بانی حوادثی شده‌اند که ابعاد و زوایای دیگری دارد و باید بدانند دود این حوادث به چشم خود آنها خواهد رفت چرا که وقتی جریان اجتماعی ایجاد شد و به سطح خیابان رسید قطعا کسانی که آن را شروع کرده‌اند کنترل کننده آن نخواهند بود و دیگران سوار بر آن موج خواهند شد.

وی به حوزه بهداشت و درمان و اولویت‌های دولت برای دسترسی مردم به خدمات ارزان، بهداشتی و درمانی، ارتقای این خدمات اشاره کرد و گفت: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مردم از تحولات در حوزه سلامت راضی هستند، البته نارسایی‌هایی نظیر مسائل مالی پیش برد طرح سلامت وجود دارد که حتما برای آن راهکار خواهیم یافت.

جهانگیری دربخشی از سخنانش با اشاره به اینکه نهادینه شدن دموکراسی در کشور و شکل گیری حرکت‌های قانونمند و پاسخگو کردن مسئولان نیازمند حمایت جدی از نهادهای مدنی، صنفی و سیاسی گفت: بدون وجود نهادهای مصلحت یاب و مدنی دموکراسی محقق نخواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه نقد منصفانه منجر به تصحیح حرکت دولت می‌شود گفت: تنها میدان سیاست نیست که نیاز به دموکراسی و دخالت موثر مردم دارد بلکه اقتصاد، فرهنگ و اجتماع نیز بدون آزادی و عدالت به شکوفایی نخواهند رسید.

وی ادامه داد: مردم باید باور داشته باشند که در ساختن کشور سهم دارند و این باور باید در سیاست‌های دولت متبلور شود. این سیاست‌ها وقتی شکل خواهد گرفت که احزاب و نهادهای مدنی بعنوان فرصت تلقی شوند در این صورت شاهد مشارکت مردم و تشکل ها خواهیم بود.

جهانگیری تاکید کرد: دولت از احزاب رسمی و شناسنامه دار کشور حمایت می‌کند و این امر در جهت مصلحت و نظام و حاکمیت است.

پیش از سخنان معاون اول رئیس‌جمهور علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی و ظفرقندی رییس مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی دیدگاه های خود را درباره مسائل روز مطرح کردند. امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 بازرسی از مراکز نظامی را پـذیرفتـه‌ایم  [ يكشنبه، 3 خرداد ماه، 1394 ] 315 مشاهده
 با گروه های خودسر مقابله می کنیم  [ چهارشنبه، 10 مهر ماه، 1392 ] 503 مشاهده
 دیدگاه‌ها درباره وحدت و همگرایی اصولگرایان  [ يكشنبه، 30 فروردين ماه، 1394 ] 589 مشاهده
 دین دولتی، دولت دینی - بخش دوم  [ شنبه، 10 آبان ماه، 1393 ] 952 مشاهده
 حضور مقام معظم رهبری در مرقد امام(ره)  [ شنبه، 12 بهمن ماه، 1392 ] 498 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب