امروز:  شنبه، 29 دي ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 12713      ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 15 بهمن ماه، 1396 - 03:30   ._PRINT.  شوش - ایران اُنا: عدنان غزی سرپرست فرمانداری شهرستان شوش اظهار داشت: اگر25 هزار هکتار زمین های طرح مقام معظم رهبری توسط مؤسسه ی جهاد نصر بین کشاورزان تقسیم شود تحول عظیمی در رونق کشاورزی شوش به وجود خواهد آمد
اولین نشست صمیمی سرپرست فرمانداری شهرستان شوش با اصحاب رسانه و مطبوعات در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

به گزارش ایران اُنا از شوش نیوز ؛ فاطمه دیناروند سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش ضمن قدردانی از فرماندار شهرستان شوش که خارج از زمان اداری ، وقت خود را در اختیار اصحاب رسانه و مطبوعات که متشکل از هیئت مدیره و اعضای انجمن روزنامه نگاران ، کارگروه های تخصصی اتاق فکر انجمن روزنامه نگاران و خبرنگاران نشریات متنی و الکترونیکی می باشند ؛ از حاضرین در این نشست خواست تا هر کدام به مدت دو دقیقه به درد دل های خود بپردازند .

سپس ، « مجتبی پناهی ، دکتر علیرضا کریمی ، کریم ستاوی ، داریوش پارسا و فائقه شیرک اعضای هیئت مدیره ؛ علی سعدی ، قاسم منصور آل کثیر ، محمد خانه زر ، محمدرضا مهرابی ، احمد معین ، فاطمه سواری ، سمیه اکبری ، مریم فدایی ، دکتر راضیه هاشمیان ، شمسی صیدالی ، لیلا مروتی پور ، مریم سلمان پور ، فاطمه ظهیری و .....  » به نکته نظرات خود در مورد مسائل و مشکلات شهر پرداختند .

سپس دکتر غزی سرپرست فرمانداری شهرسیتان شوش به ظرفیت های این دیار اشاره کرد و خاطر نشان نمود : شوش اولین عرصه ی تمدن بشری و خاستگاه تمدن دنیا است ، این را می نمی گویم، بلکه مورخین اظهار می دارند « گرچه تاریخ تمدن بابلی ها و مصری ها به هزار سال قبل از میلاد بر می گردد اما تاریخ تمدن شوش به هزاران سال قبل بابلی ها و مصری ها باز می گردد . » و با ظرفیت هایی نظیر « رتبه ی اول از نظر تولید گندم و ذرت ـ پرورش شتر ، اسب و گاومیش ، کاخانجات تولیدی و صنعتی ، زمین های حاصلخیز کشاورزی و .... » قابل قبول نیست که آمار جویندگان کار آن بالا باشد .

وی در پاسخ یکی از نکات مطرح شده که سرنوشت پل چهار راه شوش بالاخره به کجا خواهد رسید اظهار داشت : از بابت برچیدن پل ما هیچ مشکلی نداریم همانطور که میبینید پیمانکار پروژه به صورت شبانه روزی در حال انجام کار است اما از بابت گودبرداری از همان لحظه ای که کار بعد از چندین جلسه صورت گرفت و نهایتا شهرداری شوش مجوزهای لازم را از وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی را به دست آورد گفته شد بعد از برچیدن پل می بایست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مطالعات خود را انجام دهد و اگر مشخص شد که این مکان میراثی نیست گودبرداری آغاز می شود اما اگر متوجه شدند که میراثی است اصلا گودبرداری انجام نمی شود ؛ چون میراث از وارث گرفته می شود و در نتیجه همه ی ما می بایست محافظان میراث فرهنگی باشیم ، اما با این توصیف تا جایی که من اطلاع دارم این عرصه میراثی نیست .و این راه هم به عنوان یک خبر خوب به شما بدهم که اداره ی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  شوش به عنوان اداره ی ویژه در نظر گرفته شده و در آینده ی نزدیک مجوز آن صادر خواهد شد .

دکتر غزی در ادامه از خبرنگاران خواست تا پیگیر 25 هزار هکتاری باشند که قرار بود در اختیار کشاورزان قرار بگیرد و در این خصوص افزود : اگر این 25 هزار هکتار توسط مؤسسه ی جهاد نصر بین کشاورزان تقسیم شود تحول عظیمی در رونق کشاورزی شوش به وجود خواهد آمد لذا در این حوزه ورود کنید و یا مثلا وقتی که شهرستان شوش این همه اسب اصیل دارد و جشنواره های مختلفی در آن برگزار می گردد چرا پیست اسب سواری نداشته باشد ؟

سرپرست فرمانداری شهرستان شوش به دغدغه ی اصلی خود که نالیدن از فرهنگ است اشاره کرد و تصریح نمود : فرهنگ زیر بنای تمام مشکلات ما است ، اگر در « آموزش و پرورش ، اقتصاد ، کشاورزی ،  سیاست ، اجتماعی و ... » دچار مشکلاتی هستیم  به خاطر این است که به رشد فرهنگی بی توجهی می کنیم . به عنوان نمونه وقتی که می خواهیم هدیه ای به زن یا مرد بدهیم چرا به جای این که کتاب هدیه دادن را رونق دهیم چرا از طلا و جوراب  استفاده می کنیم ؟ امید است که شما خبرنگاران در این راستا هم برای رشد فرهنگ بیش از پیش تلاش خود را به کار گیرید

دکتر غزی سرپرست فرمانداری شهرستان شوش با توجه به این که ساعت 21:30 جلسه ی بعدی را می خواست برگزار نماید پس از دوساعت  اظهار داشت : در آینده ی نزدیک برای خبرنگاران فعال یک تور گردشگری همراه با صرف ناهار تدارک می بینم تا به شهرستان ایذه و یا به زبان محلی « مال امیر » رفته و از « آثار باستانی اشکفت سلیمان (اشکفت سلمان) ـ آثار باستانی کول فرح ـ خونگ اژدر ـ دشت سوسن با چشمه‌های فراوان ـ بردگوری (گوردخمه‌های)مربوط به ایران باستان و ..... » بازدید نمایند . امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 بررسی توانمندی های شوش -23- دلسوختگان  [ سه شنبه، 4 خرداد ماه، 1395 ] 283 مشاهده
 مطالبه گری قانونی و حقوق شهروندی در شوش  [ جمعه، 28 مهر ماه، 1396 ] 293 مشاهده
 اجمالی/ حضور بیژن چگنی در ستاد انتخابات شوش  [ جمعه، 4 دي ماه، 1394 ] 919 مشاهده
 حضورمدیرعامل شرکت هفت تپه در منزل شهیدحیاری  [ جمعه، 13 شهريور ماه، 1394 ] 1719 مشاهده
 برگزاری با شکوه راهپیمایی روز قدس در شوش  [ جمعه، 11 تير ماه، 1395 ] 358 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب