امروز:  شنبه، 29 دي ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 12870      ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 29 فروردين ماه، 1397 - 03:30   ._PRINT.  شوش - ایران اُنا: عبدالامیر خنیفر رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شوش اظهار داشت: برای رفاه حال فرهنگیان در نظر داریم در هفته ی معلم طبق قرعه کشی به 780 فرهنگی شوش وام 10 میلیونی پرداخت نماییم.
اولین جلسه ی شورای آموزش و پرورش شهرستان شوش  در سالجاری به ریاست دکتر عدنان غزی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

عبدالامیر خنیفر رئیس اداره ی آموزش و پرورش شهرستان شوش در موضوع اول خود به تغییر وضعیت مدارس هیئت امنایی اشاره کرد و گفت : ما تقریبا در شیفت بعدازظهر 122 کلاس خالی داریم ؛ این کلاس ها در اختیار مدارس خاصی نظیر « شاهد ، نمونه دولتی و یا هیئت امنایی » هستند ؛ از طرفی تراکم زیاد دانش آموزی داریم ؛ در برخی مدارس سال گذشته ما 38 نفره ی ابتدایی و راهنمایی داشتیم که هم  از نظر « آموزشی و هم از نظر فیزیکی » صدمات زیادی داشتیم .

 

وی افزود : از مهر تا بهمن ماه تقریبا 25 دانش آموز ما بر اثر ازدهام دچار آسیب دیدگی شده و راهی بیمارستان گردیدند ؛ آنچه که در شورای معاونین مطرح شد ؛ سه تا از این آموزشگاه ها را می خواهم به مدارس عادی تغییر دهیم و البته در صورتی که این طرح امروز در شورای آموزش و پرورش مصوب شود هملیاتی خواهد شد ؛ این مدارس « شهید دانش ، پروین اعتصامی و پوشینه باف » هستند . که در سه منطقه ی حساس شهر شوش قرار دارند و از طرفی در این مدارس اکثر خانواده ها برای کمک به مدرسه مساعدت نمی کنند و باید به این نکته هم اشاره کنم که در همین مدرسه شهید دانش ، دبستانی به نام شهیدان داریم که هر لحظه ممکن است با اولین باران سقف آن فرو بریزد ؛ لذا مجبوریم به خاطر جلوگیری از هر نوع حادثه ای ، برای سال تحصیلی جدید دانش آموزان دبستان شهیدان در در شیفت مخالف راهنمایی تقسیم کنیم .

 

 

خنیفر هم چنین اظهار داشت : در مدارس معلم و ادیب حدود 425 دانش آموز در حال تحصیل هستند با فقط شش چشمه ی سرویس بهداشتی ؛ مدرسه معلم آمار بالایی دارد و از طرفی شیفت مخالف آن مدرسه ی ادیب است ؛ قصد داریم مدرسه فرهنگیان را با مدرسه ی معلم به دوره ی اول و دوره ی دوم تغییر دهیم و مدارس هدف و ادیب را هم در یک جا قرار دهیم تا دانش آموزان  پایه ی ششم  ابتدایی که یکی از معضلات ما است که نه سنخیت جنسی دارند و نه سنخیت عاطفی دارند را مرتفع کنیم .

 

رئیس اداره ی آموزش و پرورش شهرستان شوش سپس به مکان مدرسه پوشینه باف اشاره کرد و خاطر نشان نمود : هر چند این مدرسه مدیری خوب به نام خانم حردانی داریم که انصافا از هیچ تلاشی دریغ نمی کند ولی چون در منطقه ی جنوب شهر ما تراکم دانش آموزی زیاد است ؛ مجبوریم این مدرسه را هم به عادی تغییر دهیم که شفیت مخالف اختصاص به دختران داشته باشد تا مجبورنشوند به زمین شهری شمالی بروند ، در منطقه ی آخر آسفالت هم مدرسه ای که فرسوده بود ، قسمتی از آن را تخریب نمودیم و خانواده ی شهید احسانی از ابتدا آن را بازسازی نمودند و از نظر « محکم سازی ، سقف ، سفیدکاری ، کاشی کاری و ... » انجام شد  و سیتم هوشمند آن هم در حال نصب است و میخواهیم این مدرسه را هم در دوشیف پسران و دختران برای سال جدید به کار گیریم تا دانش آموزان این منطقه هم مجبور نباشد برای تحصیلی به زمین شهری شمالی بروند و تراکم دانش آموزی نداشته باشیم .

 

 

عبدالامیر خنیفر در ادامه به هفته ی معلم که در پیش رو است اشاره کرد و خاطر نشان نمود : ما 80 معلم داریم که بازنشسته شده اند و از طرفی 20 معلم نمونه هم داریم که طبق روال سال های قبل در نظر داریم در هفته ی معلم از این صد نفر تجلیل نماییم ؛ لذا برای تجلیل حدود 14 میلیون تومان مورد نیاز است .

 

وی افزود : از مردادماه که مسئولیت را عهده دار شدم  به فکر مسائل « آموزشی ، رفاهی و آسایش » معلمین بودم  و به همین منظور در اولین گام فروشگاه تعاونی مصرف فرهنگیان را با هیئت مدیره و مدیر عامل جدید آماده کرده که طی مراسمی با حضور« نماینده ی شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی ، سرپرست فرمانداری و مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان» افتتاح و به بهره برداری رسید و علاوه بر آن برای رفاه حال فرهنگیان در نظر داریم در هفته ی معلم طبق قرعه کشی به 780 فرهنگی تسهیلات وام 10 میلیونی پرداخت نماییم .

 

 

رئیس اداره ی آموزش و پرورش در بخش پایانی سخنان خود از برگزاری  همایش شعر گویش های محلی  در اردیبهشت 1397 در سالتن امور تربیتی خبر داد و گفت : این همایش قرار بود در بهمن ماه 1396 برگزار شود اما  بنا به دلایلی به اردیبهشت ماه 1397 کشانده شد و قرار است  این همایش با حضور شاعران برجسته ای از اقوام « لر ؛ بختیاری و عرب » و گویش ها و لهجه های « دزفولی ، شوشتری و.... » برگزار شود مو رحمتن ایزدی از همکاران ما پیگیر برگزاری این همایش است .

 

به گزارش شوش نیوز، دکتر عدنان غزی سرپرست فرمانداری شهرستان شوش ضمن تبریک سال نو ، میلاد حضرت امام علی(ع) ، بعثت حضرت رسول اکرم(ص) و ماه رجب که رو به پایان است ؛ تصریح نمود : امیدوارم که  امسیال شورای آموزش و پرورش  با رویکرد جدیدی  جلسات خود را برگزار نماید و از این به بعد  هر کسی که در جلسه حضور می یابد  با آمادگی کامل بیاید و از مباحث تکراری و یا خارج از موضوع جلسه  دوری جوید  و به جای تکراری صحبت کردن راهکار هایی گفته شود که در  رفع مشکلات  مردم تأثیر گذار باشد .

 

وی  در مورد موضوع اول که تغییر وضعیت مدارس هیئت امنایی است اظهار داشت :  تصمیم گیری در مورد این موضوع  را به شخص رئیس اداره ی آموزش و پرورش و دیگر همکارانش می سپارم که هر کاری که می دانند در رفع مشکلات بهتر است را انجام دهند .

 

 

دکتر غزی سپس به مقام شامخ معلم  اشاره کرد و تصریح نمود : قشر معلم کاملا زحمتکش و خدوم هشستند و همیشه خواسته های اندکی داشته اند  و با خشوع و خضوع  مکار خود را انجام می دهند و در حق آنها  اجحاف های زیادی  می شود . جایگاه معلم بسیار عظیم است و  من تا حد 13 میلیون تومان برای تجلیل از بازنشستگان و معلمین نمونه را تقبل می کنم .

 

سرپرست فرمانداری شهرستان شوش  پیرامون برگزاری همایش شعر گویش های محلی  خاطر نشان نمود :  برگزاری این همایش ایده ی بسیار خوبی است ؛ هیچ گاه قدرت شعر و شاعری را کسی نمی تواند کم  جلوه دهد  ، یک شاعر می تواند با یک شعر خوب جهانی را تکان دهد .

 

وی افزود : کعب ابن زهیر شاعری بود  که بر خلاف پدرش در زمره دشمنان اسلام زندگی می کرد و تا جایی که می توانست با شعر و نثر مردم را نیز علیه رسول خدا تحریک می نمود ، پیغمبر اسلام دستور تعقیب و قتل شاعرانی امثال کعب را که در هجو و مذمت او شعر می گفتند و از این راه موانعی سر راه پیشرفت اسلام ایجاد کرده و ضربه می زدند صادر کرده بود و یکی از آنان نیز در جریان فتح مکه به دست مسلمانان به قتل رسید و دو تن دیگر از این شاعران فراری بودند. « بجیر» که پس از فتح مکه نگران وضع برادرش کعب بود و می ترسید به دست مسلمانان بیفتد و به سزای تحریکاتی که علیه پیغمبر اسلام کرده و اشعاری که در هجای آن حضرت سروده به قتل برسد،نامه ای به او نوشت که اگر به حیات و زندگی خود علاقه مند هستی خود را به مدینه برسان و اسلام بیاور و در پیشگاه پیغمبر اسلام از اعمال گذشته خود توبه کن که پیغمبر مرد رؤف و مهربانی است و هر کس نزد او اظهار ندامت نموده و توبه کند او را می بخشد. این نامه خیر خواهانه که به کعب رسید تصمیم گرفت به پیشنهاد برادرش بجیر عمل کند و خود را به مدینه و رهبر بزرگوار اسلام رسانده مسلمان شود و از کرده های گذشته خود پوزش بخواهد و به همین منظور قصیده ای مشتمل بر پنجاه و هشت بیت در مدح رسول خدا(ص)سرود و همین شعرر باعث شد که پیامبر اعظم(ص)  عبای خود را به کعب ابن زهیر هدیه دهد .

 

 

دکتر غزی  به قومیت های اصیل ایرانی اشاره کرد و گفت : « پارسيها یا (فارسها) که بـيش از ۶۵% از جمعـيت ايران را تشکیل می دهند ؛ عرب ، بختیاری ، لر ، کرد ، ترکمن  ، قشقایی ، آذری و اقلیت های ارامنه و آشوری » اقوامی هستند که در کشور جمهوری اسلامی ایران در صلح و صفا زندگی می کنند  و علاوه بر آن صدها گویش و لهجه هم داریم که در استان خوزستان به « دزفولی ، شوشتری ، لکی ، بهبهانی ، بندری و.... » معروف  است .

 

سرپرست فرمانداری شهرستان شوش در پایان گفت :  برگزاری همایش شعر گویش های محلی در واقع کار اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی است و خانم دیناروند نیز ثابت کرده است که در برگزاری چنین همایش هایی به بالا بودن  سطح کیفی توجه خاص و ویژه دارد  و اکنون که شما تصمیم بر برگزاری این همایش را دارید حتما در جلسات پشتیبانی از وجود ایشان استفاده کنید . امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 صلح و سازش بین شرکت هفت تپه و میان آب  [ دوشنبه، 23 مرداد ماه، 1396 ] 342 مشاهده
 واژگونی خونین سمند در جاده دزفول به شوش  [ جمعه، 30 مرداد ماه، 1394 ] 642 مشاهده
 انتصاب معاون پایانه مرزی چزابه  [ جمعه، 21 مهر ماه، 1396 ] 481 مشاهده
 برگذاری همایش ازدواج سالم و پایدار در شوش  [ جمعه، 29 آبان ماه، 1394 ] 587 مشاهده
 جزئیات جدید از شهادت فرمانده پاسگاه در شوش  [ چهارشنبه، 23 دي ماه، 1394 ] 601 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب