امروز:  شنبه، 29 دي ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 12935      ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 17 تير ماه، 1397 - 03:30   ._PRINT.  تهران - ایران اُنا: قاچاقچی سابقه‌دار، ۱۹سال قبل پس از به شهادت رساندن ۳۸نفر از مأموران نیروی انتظامی متواری شد و در تمام این سال‌ها مدام مخفیگاهش را تغییر می‌داد و حتی به خارج از کشور گریخته بود اما سرانجام مأموران که سایه به سایه در تعقیبش بودند در عملیاتی غافلگیرکننده او را دستگیر کردند.
قاچاقچی سابقه‌دار، ۱۹سال قبل پس از به شهادت رساندن ۳۸نفر از مأموران نیروی انتظامی متواری شد و در تمام این سال‌ها مدام مخفیگاهش را تغییر می‌داد و حتی به خارج از کشور گریخته بود اما سرانجام مأموران که سایه به سایه در تعقیبش بودند در عملیاتی غافلگیرکننده او را دستگیر کردند.

اما حادثه هولناک شهادت 38مأمور چطور اتفاق افتاد و پلیس چگونه توانست شرور فراری را به دام بیندازد؟؛ اواسط سال 78، مأموران نیروی انتظامی به اطلاعاتی درباره فعالیت یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام حسن دست یافتند. این شواهد حاکی از آن بود که وی قصد قاچاق مقدار زیادی مواد‌مخدر را دارد.

در این شرایط مأموران در عملیاتی ضربتی وی را در منطقه جاسک واقع در استان هرمزگان دستگیر کردند. هرچند در عملیات دستگیری حسن مقداری مواد‌مخدر و سلاح کشف شد اما محموله کشف شده کمتر از حد انتظار بود. در این شرایط این متهم تحت بازجویی‌های فنی قرار گرفت.

سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در این‌باره می‌گوید: «مامورانی که آن زمان به این پرونده رسیدگی می‌کردند انتظار کشف مواد مخدر بیشتری را داشتند اما در ادامه با بازجویی از متهم او مدعی شد محموله اصلی را در منطقه‌ای بیابانی مخفی کرده است.

او گفت محموله بزرگی از مواد‌مخدر و چندین قبضه سلاح را در منطقه گورناک، در حوالی شهرستان سرباز مخفی کرده و می‌تواند جای این محموله را به مأموران نشان دهد. به همین دلیل تعداد زیادی از مأموران به شکل تحت الحفظ حسن را به محلی که گفته بود، بردند.»

  • شبیخون اشرار

ماموران خود را در یک قدمی کشفی بزرگ می‌دیدند. اگر آنچه قاچاقچی دستگیر شده گفته بود حقیقت داشت آنها چندین تن مواد‌مخدر کشف می‌کردند و این موفقیت بزرگی برای پلیس بود. روز 12آبان‌ماه همان سال، 38نفر از مأموران پلیس موادمخدر شهرستان ایرانشهر همراه حسن راهی منطقه گورناک شدند.

او مکانی دور افتاده را به‌عنوان محل مخفی کردن مواد‌مخدر به مأموران نشان داد اما آنها با حفاری این محل نتوانستند هیچ‌یک از چیزهایی که حسن گفته بود را پیدا کنند. کم کم تردید‌ها درباره گفته‌های او بیشتر شد. مأموران پی برده بودند که حسن به آنها دروغ گفته و قصد داشتند به ایرانشهر برگردند اما درست در همان زمان در شبیخون اشرار که سرکرده آنها برادر حسن به نام حسین بود گرفتار شدند؛

شبیخونی که سردار قنبری اینطور از آن یاد می‌کند:« با وجود اینکه مأموران 38نفر بودند اما تعداد اشرار از آنها بیشتر بود و توانستند همکارانم را غافلگیر کنند. آنها مأموران را محاصره کرده بودند و درگیری سختی آغاز شد. درگیری به حدی بود که حتی حسن که در اختیار پلیس بود بر اثر اصابت گلوله مجروح شد.

این درگیری ساعتی ادامه داشت اما در نهایت تعداد زیادی از مأموران به شهادت رسیدند و بقیه هم مجروح شدند. برادر حسن و اعضای گروهش پس از پایان درگیری از ارتفاعات پایین آمدند. حسین که گمان می‌کرد برادرش حسن کشته شده است، به مامورانی که مجروح شده بودند نیز رحم نکرد و دست‌کم 9نفر از آنها را که هنوز زنده بودند با شلیک تیر خلاص به شهادت رساند. درحالی‌که آنها 38نفر از مأموران را به شهادت رسانده بودند پیکر نیمه‌جان حسن را داخل خودرو قرار دادند و گریختند.»

  • سایه به سایه مرد شرور

شهادت 38نفر از مأموران پایان کار نبود، چرا که از همان زمان تلاش‌ها برای دستگیری عاملان این حمله وحشیانه آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد حسن که در درگیری مجروح شده بود هنوز زنده است اما در پشت پرده این جنایت، حسین، برادر بزرگ‌تر او قرار داشت.

سردار قنبری در این‌باره می‌گوید: «حسین در منطقه‌ای که به عثمان معروف است از اشرار مسلح بنام منطقه است. او نقشه این شبیخون را کشیده و به طرز مرموزی با برادرش که در زندان بود تماس گرفته و از او خواسته بود مأموران را به گورناک بکشاند. هرچند نقشه اصلی آنها فراری دادن حسن بود اما حسین وقتی دید برادرش تیر خورده با این تصور که او کشته شده همه ماموران، حتی آنهایی که مجروح شده بودند را به شهادت رساند.»

وی ادامه می‌دهد:« از همان روزی که این حادثه رخ داد گروه‌های ویژه‌ای برای دستگیری اشرار، به‌ویژه حسین تشکیل شد. اطلاعات اولیه نشان می‌داد او بعد از حادثه به پاکستان فرار کرده است. او تا مدت‌ها در آن سوی مرزها بود اما در ادامه به کشور بازگشت اما مدام مخفیگاهش را در استان‌های شرقی تغییر می‌داد. این در حالی بود که مأموران سایه به سایه در تعقیبش بودند تا در فرصتی مناسب او را دستگیر کنند.»

  • پایان 19سال فرار

19سال از حادثه تلخ گورناک گذشته بود تا اینکه سرانجام چند روز قبل مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد حسین با هویت جعلی به ایران بازگشته و در خانه‌ای در شهر سرباز مخفی شده است. این همان فرصتی بود که مأموران سال‌ها به‌دنبالش بودند اما اگر عملیات به درستی انجام نمی‌شد ممکن بود او بار دیگر فرار کند. به همین دلیل نقشه حساب‌شده‌ای برای دستگیری‌اش طراحی شد. فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان عملیات دستگیری این شرور را اینطور توضیح می‌دهد:

« ارزیابی‌های ما نشان می‌داد حسین حدود 60سال دارد. هرچند به‌نظر می‌رسید او چابکی سال‌های قبل را ندارد اما ممکن بود چندین فرد مسلح از او محافظت کنند و هنگام دستگیری‌اش درگیری رخ دهد. به همین دلیل ابتدا مأموران مخفیگاه او را به‌طور دقیق تحت نظر گرفتند و درست زمانی که او در خواب بود بدون شلیک حتی یک گلوله توانستند دستگیرش کنند. او فکرش را هم نمی‌کرد که پس از سال‌ها هنوز تحت تعقیب باشد و در همان بازجویی‌های اولیه به جنایتی که 19سال قبل مرتکب شده بود اعتراف کرد.» به گفته سردار قنبری، هم‌اکنون این مرد شرور در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات برای دستگیری سایر همدستانش همچنان ادامه دارد. امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 وبا، غولی که به سادگی می‌میرد  [ شنبه، 23 شهريور ماه، 1392 ] 666 مشاهده
 احمدی‌نژاد به سرعت شخصیتی محبوب شد  [ يكشنبه، 16 تير ماه، 1392 ] 719 مشاهده
 اختصاص وام و زمین برای بازگشت به روستاها  [ شنبه، 1 اسفند ماه، 1394 ] 626 مشاهده
 توضیحات ناجا درباره عبور بدون ویزا از مرز  [ سه شنبه، 10 آذر ماه، 1394 ] 364 مشاهده
 سقوط هواپیمای ناجا و شهات 7 سرنشین آن  [ يكشنبه، 20 مهر ماه، 1393 ] 739 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب