امروز:  جمعه، 28 دي ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 2378      ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 2 خرداد ماه، 1392 - 03:30   ._PRINT.  گزارش/

خود تحریمی برخی مسئولان چوب لای چرخ صنعت کرد

ایران اُنا: رحالیکه رهبر معظم انقلاب سال گذشته بر تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و امسال بر ایجاد حماسه اقتصادی تاکید داشته اند، هم اکنون...
برخی از مسئولان بهارستان با خود تحریمی چوب لای چرخ صنعت و تولید این شهرستان گذاشته اند.

به گزارش خبرنگار ایران اُنا، به رغم تاکیدات معظم له مبنی بر حمایت از تولید و صنعت کشور گویا هنوز یک عده از مسئولین به مفهوم کلی فرامین مقام معظم رهبری پی نبرده اند که اینگونه بی پروا سنگ لای چرخ تولید و صنعت می گذارند.

از آنجائیکه آمار نرخ رشد بیکاری بدلیل عدم حمایت از تولید و صنعت به مرز هشدار رسیده، این امر می تواند در آینده تبعات سنگینی را برای جامعه در پی داشته باشد.

شاید باورش سخت باشد که یک سرمایه گذار که به منظور ایجاد اشتغال و تولید در منطقه، کل سرمایه خود را به این کار معطوف داشته بخواهد 10 سال در راهرو های شهرداری گلستان بدلیل عدم همکاری مسئولین سرگردان باشد.

برخی مسئولان خود تحریمی را در پیش گرفته اند

مدیر عامل شرکت رسپینا که در امر تولید مواد لبنی سالهاست در منطقه فعالیت می کند و درصدد این بوده که حوزه کاری خود را به منظور تولید بیشتر ایجاد اشتغال توسعه دهد، امروز از نامهربانی برخی مسئولین که مدعی حمایت از تولید و صنعت هستند نا گفته های زیادی بر دل دارد.

وی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اگر امروز شاهد موج بیکاری و رکود اقتصادی در کشور هستیم، هیچ ارتباطی به بحث تحریم های خارجی ندارد بلکه خود تحریمی آنهم از سوی برخی از مسئولین منجر شد که مشکلات عدیده ای برروی صنعت و تولید سایه بیفکند.

علی تخم کار کندری با اظهار تاسف از این اوضاع گفت: در هیچ کجای کشورهای جهان یافت می شود که برخی از مسئولان بخواهند با یک سرمایه گذار که کل دارایی خود را به منظور رشد و شکوفایی اقتصاد و اشتغال به منطقه آورده اینگونه رفتار کنند؟

این سرمایه گذار اضافه کرد: سال 57 در شهرستان بهارستان حد فاصل نصیر شهر و گلستان مجتمع تولیدی و لبنی را با هدف رونق بخشی به اقتصاد کشور به ویژه در حوزه اشتغال زایی راه اندازی کردم و از آنجائیکه طی سالیان گذشته این روند با توفیقاتی همراه بود و از طرفی محدودیت مکان داشتیم، به فکر رشد و توسعه این مجتمع شدیم ولی با استقبال مسئولان مواجه نشد.

شهرداری شرکت را 10 سال سرگردان کرده است

وی ادامه داد: این شرکت در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر رشد و شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال در سال 80 رسما فاز دوم مجتمع رسپینا را استارت زد اما این اقدام مورد استقبال مسئولان مرتبط واقع نشد و هم اکنون 10 سال است که شهرداری به وعده های خود عمل نمی کند.

مدیرعامل شرکت رسپینا اضافه کرد: 10 سال سرگردانی ما در مقاطع مختلف با اخذ مبالغی همراه بود ولی تاکنون پاسخ قانع کننده ای را به ما نداده اند.

این سرمایه گذار با اظهار تاسف از نحوه برخورد شهرداری با حرکت خیرخواهانه وی نیز گفت: پروژه ای که 10 سال پیش آغاز شده امروز بدلیل عدم همکاری شهردار و مطالبات خارج از تعرفه قانونی آنان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: تاکنون نیز بر اساس مستندات موجود مبالغی را به حساب شهرداری گلستان واریز کردیم ولی در هر تغییر و تحول مدیران شهرداری با اعمال سلیقه های فردی آنان، در راهروهای آن نهاد شهری سرگردان هستیم.

شهرداری فرصتهای شغلی را از بین برد

کندری، با گلایه مندی از چنین برخوردهایی اضافه کرد: متاسفانه در این مسیر سخت و طاقت فرسا برخی از مسئولان و افراد سودجو با سنگ اندازی های فراوان نه تنها ما را در این مسیر سخت و طاقت فرسا یاری نکردند، بلکه بدون توجیه قانونی و با دریافت مبالغی باعث تعطیلی پروژه مذکور شده اند.

وی ادامه داد: برخورد شهرداری طی سالیان گذشته ضمن از بین بردن فرصت های شغلی صدها نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم، خسارات فراوان را به بنده تحمیل کرده است.

کندری با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری نیز افزود: امیدوارم در سالی که از سوی مقام عظمای ولایت بنام سال حماسه اقتصادی و سیاسی است مسئولین مرتبط با امر تولید و صنعت به این حوزه نگاه ویژه ای داشته باشند و اجازه ندهند برخی افراد بخواهند با هدف رکود تولید و صنعت چوب لای چرخ صنعت بگذارند.

مدیرعامل رسپینا در پایان از تمامی مسئولان بویژه نماینده مجلس و استاندار تهران خواست که نسبت به حل مشکل 10 سال تولید کننده اقدام ویژه ای را داشته باشند تا نگذارند فرصت های بالقوه تولید و اشتغال، قربانی سلایق شخصی افراد در منطقه باشند.

مسئولان فرامین رهبری در حوزه تولید و صنعت را سرلوحه قرار دهند

در این زمینه نیز ابراهیم نکو اظهار داشت: صنعتگران و تولید کنندگان امروز همان کاری را می کنند که جوانان غیور کشورمان در جریان هشت سال دفاع مقدس به شهر رساندند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: صاحبان صنعت و تولید در مقابل تحریمهای بی امان دشمن ایستادگی کردند و نباید با عدم حمایت، انگیزه آنها برای ادامه فعالیت از بین رود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سالها است که در حوزه صنعت، تولید و اشتغال فرامین بسیار ارزشمندی داشت که با نصب العین قرار دادن آن می شود مشکلات اقتصادی و اشتغال را حل کرد.

 برخی گزارشها در خصوص عدم تعامل با تولید گران نگران کننده است

نماینده مردم شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس نیز با اظهار تاسف از بی توجهی برخی مسئولان نسبت به بخش صنعت و تولید گفت: متاسفانه این گونه مشکلات در سطح کشور مشهود است که چرا بجای حمایت برخورد کورکورانه انجام میدهیم.

این مسئول اعلام کرد: برخی از گزارشات رسیده در شهرستان رباط کریم و بهارستان در خصوص عدم تعامل با صاحبان تولید و صنعت تا حدودی نگران کننده است که مورد پذیرش مردم نیست.

دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بی توجهی به مطالبات بحق صاحبان تولید و صنعت را اقدامی ناپسند دانست و افزود: در چنین شرایطی بی توجهی به قشر تولید کننده و صنعتگر خود یک امر نابخشودنی و خارج از سیاستهای کلان این انقلاب به شمار می رود.

شهرداری باید پاسخگوی بی توجهی های خود باشد

نکو با اشاره به جلوگیری از ساخت قانونی پروژه رسپینا نیز تصریح کرد: متولیان امر باید پاسخگو باشند که چرا پروژه تولیدی و صنعتی که با تکمیل و بهره برداری از آن دهها نفر از جوانان جویای کار مشغول فعالیت می شدند 10 سال راکد مانده است؟

وی ادامه داد: این امر دو حالت می تواند داشته باشد، اگر پروژه در دست ساخت غیرقانونی بوده چرا اجازه ساخت تا این مرحله داده شده و اگر قانونی است چرا از ادامه ساخت آن جلوگیری شده است؟

وی در پایان خواستار روشن شدن این موضوع شد و گفت: در این خصوص دفتر کار گروه صنعتی نماینده مجلس در منطقه این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است و به جد پیگیر خواهد شد و قطعا با خاطیان امر برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

گزارش از: ذبیح الله اصغری

گروه استانها/ حوزه مرکزی

انتهای خبر / پایگاه خبری ایران آنلاین (ایران انا) / کد خبر 3450 - 92 امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


رباط کریم بهارستان تحریم نکو رسپینا اخبار ایران   
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 مهره منچ، بلای جان دانش آموز 11 ساله شد  [ چهارشنبه، 4 اسفند ماه، 1395 ] 283 مشاهده
 افزایش موج تخریب و هجمه علیه شهردار شوش  [ چهارشنبه، 3 آبان ماه، 1391 ] 1109 مشاهده
 40 عكس برگزيده از احمدي‌نژاد  [ دوشنبه، 14 مرداد ماه، 1392 ] 1033 مشاهده
 تاکید نوری بر پشتیبانی اورژانسی از كشاورزان  [ جمعه، 2 تير ماه، 1391 ] 5978 مشاهده
 اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشور  [ يكشنبه، 8 آذر ماه، 1394 ] 376 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب