امروز:  يكشنبه، 28 بهمن ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 8400      ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 13 مهر ماه، 1394 - 03:30   ._PRINT.  کرمانشاه - ایران اُنا: ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه با اشاره به جریان خطرناکی که با تفکرات داعش در منطقه پدید آمده است، ضمن بیان اینکه خانه وی تا عراق (کانون حضور داعش) ۴۵ کیلومتر فاصله دارد و اخبار داعش را از نزدیک می‌شنود و می‌بیند، تصریح کرد: داعش، خوارج عصر ماهستند که با تفکر افراطی‌گری و تکفیری تشکیل شده است.امام جمعه پاوه: هر اهل سنتی داعش نیست

ماموستا ملاقادر قادری در ویژه برنامه «شب خاطره» که با حضور جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس از جمله سرداران مرتضی قربانی، مهدی مرندی و رمضانی و همچنین زرگرپور استاندار اصفهان، جمالی‌نژاد شهردار این شهر، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری و جمع زیادی از جانبازان، ایثارگران و همچنین مردم اصفهان در میدان امام این شهر برگزار شد، سخنرانی کرد. 

به گزارش ایران اُنا از کرمانشاه، وی در ابتدای سخنانش با درود به پیامبر بزرگ اسلام (ص)، به روح بلند امام راحل همچنین پیشگاه مقام معظم رهبری و شهدای دوران انقلاب و جنگ تحمیلی درود فرستاد.
 
امام جمعه پاوه گفتند: من از غرب ایران آمده‌ام تا به شهدای اصفهان بخصوص کسانی که در دیار ما حضور داشته اند از جمله شهید حاج همت، شهید قاضی و در رأس آنها شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی و رزمندگانی که در سال‌های گذشته در کنار ما و برای حمایت از ما، مقاومت کردند و بعضاً جان خود را نثار کردند، ادای احترام کنم.
 
ماموستا قادری سپس گزارشی از منطقه و دیارش ارائه کردند و افزودند: ما از استان‌ کرمانشاه به اینجا آمده‌ایم؛ کرمانشاهی که مقام معظم رهبری در سفر به کرمانشاه آن را سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی خواند. در این استان که دو میلیون نفر جمعیت دارد، حدود ۴۰۰ هزار اهل سنت زندگی می‌کنند. اقوام مختلفی در کرمانشاه حضور دارند، اما مردم این استان همواره در تامین امنیت مرزهایشان در کنار هم بوده اند و از اسلام و انقلاب و جان خود دفاع کرده اند. مردم این استان به همراه سایر مناطق کردنشین در فتنه‌های مختلفی که در منطقه ایجاد شد، از جمله جنگ تحمیلی و در مقابله با احزاب مخالف نظام، ۱۰هزار شهید تقدیم نظام و انقلاب کردند.
 
امام جمعه پاوه ادامه دادند: اهل سنت غرب ایران همواره با این نظام بوده اند و انشاالله خواهند بود. من امروز آمده‌ام که بگویم اگر چه فتنه‌های عدیده‌ای از روز تولد انقلاب علیه مردم و انقلاب در منطقه ظهور کرد، ولی مردم دیار ما همراه سایر ملت شریف ایران جانانه دفاع و از انقلاب و وطن خود حمایت نمودند.
 
هر دودی آتش نیست و هر اهل سنتی نیز داعش نیست! 
 
وی سپس با اشاره به جریان خطرناکی که با تفکرات داعش در منطقه پدید آمده است، ضمن بیان اینکه خانه وی تا عراق (کانون حضور داعش) ۴۵ کیلومتر فاصله دارد و اخبار داعش را از نزدیک می‌شنود و می‌بیند، به طرح سئوالاتی از این دست که داعش چیست و عوامل تشکیل‌دهنده آن چه کسانی هستند، پرداختند و در پاسخ به این پرسش‌ها، تاکید کردند: داعش، خوارج عصر ماهستند که با تفکر افراطی‌گری و تکفیری تشکیل شده است. عوامل تشکیل‌دهنده آن هم، جمعی از افسران بعثی دوران صدام هستند. همچنین جمعی از زندانیان سیاسی آزاد شده از زندان‌هایی مانند ابوغُریب در عراق و در واقع عناصری از گروه‌های طالبانی از مصر، پاکستان و چِچِن عضو داعش هستند. بیشتر عناصر این گروه را جوانان ساده‌ای تشکیل می دهند در اثر بیکاری و همچنین تحریک افراد نااهل به این گروه پیوسته اند و این در حالی است که ۱۵ هزار عضو داعش، جوانانی هستند که از اروپا آمده‌اند.
 
امام جمعه پاوه سپس گفتند: مردم منطقه ما اَعمال این گروه از جمله ذبح، انفجار و محو آثار فرهنگی و تمدنی را مد نظر قرار داده‌اند. آنها با مذاهب اسلامی چه شیعه و چه سنی مخالفند. طبق اعلام رسمی آقای جعفری، وزیر خارجه عراق که سال گذشته در قم سخنرانی می‌کرد، ۸۴ درصد از کسانی که توسط داعش کشته شده‌اند، سنی هستند.
وی افزودند: اهل سنت کُرد شافعی مذهب، اعتدال را انتخاب کرده و در همین راه به دفاع از ایران اسلامی پرداخته است. تنها چهار شهر منطقه ما شامل پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر 3100 شهید، جانباز و آزاده تقدیم انقلاب کرده است.
 
ماموستا قادری، اهل سنت را از تفکرات تکفیری و داعشی مبرا دانستند و گفتند: از شما می‌خواهم که این را از ما بپذیرید که هر دودی، آتش نیست و هر اهل سنتی، داعش نیست .
 
غربی ها خطاب به ما می گویند: شما که می‌گویید اسلام، کدام اسلام؟ اسلام داعش یا اسلام مَلِک سلمان؟
امام جمعه پاوه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حادثه تلخ منا گفتند: این حادثه ربطی به شیعه و سنی ندارد، بلکه به کل جهان اسلام ربط دارد. البته از نظر ما متوفیان حادثه مکه، آنها خودشان الان مهمان خدا هستند و نزد خداوند اجر و ثواب خاص خود را دارند هر چند از منظر خانواده‌هایشان، این فقدان و این سانحه واقعاً تحملش سخت است. 
وی افزودند: بالاتر از اینها آبروی اسلام در خطر است، چرا که غربی‌ها و کمونیست‌ها امروز حرفشان این است که شما که می‌گویید اسلام، کدام اسلام؟ اسلام داعش یا اسلام مَلِک سلمان؟! ما منبریان و اهل قلم امروز باید خیلی هوشیار باشیم.
امام جمعه پاوه افزودند: ما بی‌کفایتی و سوء‌تدبیر آل‌سعود راعامل این قضیه می‌دانیم و بسیار ناراحتیم و خواستار عذرخواهی عربستان و پرداخت تاوان فاجعه منی هستیم. 
 
 
ما هنری را قبول داریم که در خدمت دین و انسانیت باشد
ماموستا قادری که در مراسم «شب خاطره» از سری برنامه‌های چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری در اصفهان سخن می‌گفتند، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بایدها و نبایدها در عرصه هنر، ضمن اشاره به تاکیدات فراوان خداوند متعال در خصوص جلوه‌های نقد در عالم آفرینش، تاکید کردند: ما هنری را قبول داریم که در خدمت دین و انسانیت باشد و خط قرمز داشته باشد.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس در پاوه پرداخت و گفت: در چهاردهم شهریور ماه ۱۳۵۹ شهید کاظمی که فرماندار و فرمانده سپاه پاوه بود، با من تماس گرفت و گفت که از «ازگله» خبرهای ضد و نقیضی به گوش می‌رسد. ما فردای آن روز با هم به این منطقه رفتیم و مشاهده کردیم که به جز حدود ۱۵ نفر چریک مسلح وابسته به ژاندارمری، بقیه اهالی روستا از آنجا رفته بودند. کسانی هم که مانده بودند، خیلی می‌ترسیدند و می‌گفتند کسی در این منطقه نیست و این منطقه بسیار خطرناک شده است. البته ارتش در قسمتی از این منطقه مستقر بود اما بدون هیچ‌گونه امکاناتی. شهید کاظمی بعد از حضور در این منطقه هشدار داد که یک حرکت بسیار ساده هم می‌تواند نیروی بعث عراق را تا قلب منطقه بکشاند و ما آماده بودیم که مصیبتی در غرب از این نقطه شروع شود که در 31/6/59 شاهد آن شدیم.
 
وی در نقل خاطره‌ای دیگر از آن دوران، گفتند: دوازدهم فروردین ۱۳۶۰ توپخانه اصفهان در مرز (نوسود) مستقر بود. امام جمعه وقت اصفهان مرحوم آیت‌الله طاهری که آن زمان هر چند وقت یکبار به کرمانشاه می‌آمدند، بعضاً به پاوه هم می‌آمدند و چند شب در پاوه می‌ماندند. من و شهید کاظمی به اتفاق ایشان به جبهه نوسود رفتیم و در مسیر با بی‌سیم به ما اطلاع دادند که مقام معظم رهبری که آن روز در سمت نماینده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در شورای عالی دفاع فعالیت می‌کرد، آمده‌اند پاوه. ما مانده‌ بودیم که آیا این میهمان پیرمردمان (آیت‌الله طاهری) را جا بگذاریم و یا اینکه دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای را از دست بدهیم. ایشان (مقام معظم رهبری) در یکی از مساجد پاوه سخنرانی فرمودند و گفتند « ای اندیشمندان اسلام شناس، ای برادر ما آقای ملا قادر که الان تشریف ندارید و به جبهه رفته¬اید و ای همه کسانیکه با قرآن و اسلام سرو کار دارید؛ اندیشه اسلامی را در میان این مردم منتشر کنید» این ساده‌زیستی مقام معظم رهبری، درس بزرگی برای مردم پاوه شد.
 
امام جمعه پاوه ادامه دادند: در دوازدهم خردادماه ۱۳۶۰ ما در پاوه با سه جبهه مقابله می‌کردیم؛ گروهک‌ها، صدامی‌ها و تحریکات مذهبی. آن روز شهید رجایی به پاوه آمد و من اگر اینجا بیان کنم که او با چه سادگی و با چه لباسی در شهر ما حضور پیدا کرده بود، شاید برای نسل امروز باورش سخت باشد. ما در منزل با چای از وی پذیرایی کردیم و سپس همراه دکتر کلانتری و زارع استاندار و کاظمی فرماندار به میان مردم رفتیم، ایشان فرمودند بوی عطر شهیدان پاوه و منطقه را استشمام می‌کنم و خوشحالم در این هوای بهاری در شهر شما راهپیمایی کنیم. این شهید بزرگوار حدود یک کیلومتر در پاوه با مردم راهپیمایی کرد که اسناد آن وجود دارد و این هم به سندی برای ساده‌زیستی دولتمردان این کشور برای مردم ما تبدیل شد.
 
ماموستا قادری اضافه کرد: پانزدهم فروردین ماه ۱۳۶۵ ما در حال ساخت مسجد جامع در پاوه بودیم که ساعت ۹ صبح روز جمعه، دو فروند میگ عراقی، پاوه را بمباران کردند، ولی ما عادت داشتیم به این بمباران‌ها و شهر را ترک نکردیم. در آن روز که نماز جمعه را برپا می‌کردیم دوباره پاوه مورد هجوم هواپیماهای دشمن قرار گرفت، مسجد داشت از این بمباران‌ها می‌لرزید. ما به مردم گفتیم که ۱۰نفرشان بروند جنازه‌ها را به بیمارستان ببرند و بعد هم نماز را البته به صورت مختصر ادامه دادیم و آن را تا پایان قطع نکردیم و به مردم گفتیم نترسید این مکان بهترین محل برای شهادت است، علی رغم بمباران و شکستن صوت و غرش میگ های عراقی، احدی مسجد را ترک نکرد.
 
امام جمعه پاوه گفت: مردم ما در هشت سال جنگ تحمیلی، مقاومت کردند. ما هر ساله برای ۲۶ مرداد مراسم می‌گیریم و امسال هم سی و پنجمین سال آزادسازی حصر پاوه را با حضور مسئولان استان و تهران برگزار کردیم. شهید چمران نزد مردم پاوه محترم است و سرود هر ساله بچه‌های ما این است که «پاوه شهر شهید چمران است». ما اینها را فراموش نمی‌کنیم. 
 
وی با تقدیر از زحمات سردارانی که در منطقه پاوه زحمت کشیده اند، یاد شهید همت را گرامی داشتند و گفتند: شهید همت در سال ۵۸ به شهر ما آمد و لیاقت و شایستگی خاصی داشت و بعداً هم به رزمنده‌ای بزرگ تبدیل شد که همه شما شاهد و مطلع هستید.
 
امام جمعه پاوه در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مسئول و اعضای محترم حوزه هنری و برگزار کنندگان این محفل با شکوه اظهار داشتند: مطالب زیاد داشتم که به عرض دوستان برسانم، لیکن به لحاظ اینکه بیش از این تصدیع ایجاد نکنم صحبتم را با صلوات بر پیامبر اسلام(ص) خاتمه می دهم.
 
گزارش از خبرنگار ایران اُنا: عادل بهرامی


 امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 «بلاش» کیست؟ + عکس  [ شنبه، 15 آذر ماه، 1393 ] 882 مشاهده
 آیت‌الله واعظ طبسی دارفانی را وداع گفت  [ جمعه، 14 اسفند ماه، 1394 ] 412 مشاهده
 همایش خانواده‌های شهدای مدافع حرم  [ چهارشنبه، 18 آذر ماه، 1394 ] 680 مشاهده
 نیروهای بومی باینگان در حصار بی مهری؟!  [ سه شنبه، 15 مهر ماه، 1393 ] 693 مشاهده
 دشمن با اصل نظام اسلامی مشکل دارد  [ يكشنبه، 24 خرداد ماه، 1394 ] 588 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب