امروز:  يكشنبه، 28 بهمن ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 8881      ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 12 آذر ماه، 1394 - 03:30   ._PRINT.  شوش - ایران اُنا: شوش شناسی از نظرهایی با سایر تلاش های فرهنگی شوش متفاوت است/ دقت در شوش شناسی از چند زاویه قابل بررسی است/ هرکسی را یارای ورود به این فعالیت نیست/ نویسندگان و روایت گرایان شهر باید دارای توانمندی بالایی در دقت و تمرکز باشند.شوش شناسی - قسمت بیستم - دقت

استاد جعفر دیناروند - رئیس مرکز بررسی های اجتماعی ایران اُنا: کارهای بزرگ را افراد دقیق انجام می دهند.نظم، انضباط،  داشتن برنامه و مقصود و منظور نوعی نشان از دقت داشتن است.اینکه چه عواملی باعث ایجاد دقت در فرد یا جامعه می شوند، بحثی است که در جایگاه خود قابل بررسی است.آچه مهم تلقی می گردد،وجود دقت به عنوان عاملی برای توفیق و موفقیت است.
 
دقت از نظر مفهومی نوعی تمرکز محسوب می گردد.انسان های دقیق دارای قدرت تصمیم گیری بالایی هستند.آن ها با داشتن چنین روحیه ای با تفکر و تعقل همراه می شوند.تمرکز  راهبرد تصمیم گیری های آن هاست.معنای تمرکز آن است که فرد در جریان فعالیت های متعدد خود وارد حاشیه ها نمی شود و اگر تلاش هایی از بیرون برای کشاندن او به جهت های مختلف صورت گیرد،سریع تر از دیگران متوجه می شود.
 
دقت خصوصا در تلاش های علمی امری لازم و ضروری محسوب می گردد.دقت بیشتر ،نتایج دقیق تر را ارائه می دهد.تمرکز در وحله ی اول متوجه جداسازی موضوعات از یکدیگر است.بدین معنا که از مجموعه ی موضوعات موجود،حداقلی از آن ها را که ضروری تر تشخیص می دهد،انتخاب می کند.
 
بنابراین دقت نقش بسزایی در انتخاب دارد.اینکه گفته می شود انسان های دقیق کمتر دچار تزلزل انتخاباتی می گردند، به دلیل انتخاب درست و معنا دار آن هاست.تمرکزی حساب شده،از روی درایت،متفکرانه،مدبرانه، خلاقانه، عاقلانه و در نهایت امیدوارانه برای رسیدن به اهدافی که آن ها نیز دقیق و حساب شده طراحی شده اند.
 
شوش شناسی از نظرهایی با سایر تلاش های فرهنگی شوش متفاوت است.دروازه ی ورود به پذیرش شوش با عناوین مختلف است.باید این را نیز پذیرفت که این امر به آسانی امکان پذیر نمی گردد.کسانی که حاشیه سازی می کنند، هرگز راضی به معرفی شوش نیستند.آن ها به دنبال اغراض خود هستند تا بتوانند دقت را به کناری بزنند و به دنبال ان اگر مانع فعالیت ها نگردند، حد اقل کارها رابه  کم محتوا یی تبدیل نمایند.
 
دقت در شوش شناسی از چند زاویه قابل بررسی است.اول از نظر پدید آورندگان یعنی کسانی که با تلاش ها و کوشش های خود و با تکیه به توانمندی های شخصی،می کوشند ،شوش را به دیگران معرفی نمایند.هرکسی را یارای ورود به این فعالیت نیست.نویسندگان و روایت گرایان شهر باید دارای توانمندی بالایی در دقت و تمرکز باشند.
 
آن ها متوجه ی حاشیه های اطراف هستند.در کنار جاده حرکت نمی کنند تا سرعت کمی داشته باشند.صراط مستقیم معرفت شناسی را انتخاب می کنند و با فرمان دقیق به سمت اهداف حرکت می نمایند.شوش شناسی که دقت لازم را نداشته باشد، علاوه بر عدم توفیق باعث ممانعت از حرکت های آینده نیز خواهد شد.
 
دومین زاویه ای که در شوش شناسی مد نظر است،محتوایی است که به وسیله ی آن شوش شناخته می شود.دقت در این رابطه دارای چند زاویه ی مختلف می گردد.یکی انتخاب موضوعات مهم و تاثیر گذار در شناخت هاست . دیگری انتخاب اسناد و دلایل برای انتشار آن آگاهی هایی است که نویسنده یا پدید آورنده بر آن ها تکیه دارد.
 
پرداختن به موضوعات نه چندان مهم، نظر دادن در باره ی اشخاص نه چندان تاثیر گذار، گذر از مراحلی که مورد تاکید نیستند، تمرکز بر روبنا ها، عدم توجه به زیر بناها و دادن منابع نه چندان معتبر و صرفا شنیداری از جمله نشانه های عدم دقت در شوش شناسی است.
 
دقت در شیوه های ارتباطی هم از نکات مهمی است که باید به آن توجه خاص داشت.گاه در معرفی شوش به عناوین مختلف ،از داستان ها و گفته های دیگران استفاده می شود.طبیعی است که میزان اعتماد به این نوع انتقالات چندان قوی نیست. سینه به سینه انتقال دادن، به مرور زمان متغییر می گردند.
 
باید در باره ی دقت در شناخت شناسی شوش جلسات فنی تشکیل و تمرکز بر اولویت ها را مد نظر قرار داد.افراد دقیق را وارد صحنه نمود تا بدین شکل بهانه های مختلف بهانه گیران کارایی نداشته باشند.مرحله و نکته ی دیگری که درباره ی دقت باید به آن توجه داشت، انتشار محصولات و انتظار عکس العمل هاست.
 
نباید  زمینه را برای لوث کردن مطالب شوش شناسی فراهم نمود.انتشار اسناد و دلایل و دقت در پرداختن به آن ها به عنوان وزنه های مهم، روشی است که در ان ناآگاهان بهانه گیر را خلع سلاح می کند.دقت بهترین وسیله ی علمی و بدون دردسر در مقابله با مخالفان یک فعالیت یا کار علمی است.
 
ما معتقدیم که معرفی شوش مربوط به مقاطع کوتاهی نمی گردد.این تلاش به دنبال زمان بیشتر ی است.آینده ی نسل را مورد خطاب قرار می دهد.آیندگان با کنگاش بیشتری مطالب را مطالعه می کنند.همین دید باعث می شود تا افراد متصدی و مسئول شوش شناسی دقت لازم را داشته باشند.
 
کار ، بزرگ و وسیع است.مخاطبین انواع داخلی و خارجی را شامل می شوند.مطالب ، تاریخی و تابع گذشت زمانند.تمام این خصلت ها باعث می گردد تا دقت را مد نظر خود قرار دهیم.البته با یک تذکر فنی و آن اینکه دقت را با وسواس اشتباه نگیریم.وسواس دو دلی است در حالی که دقت تمرکز و یک دلی است.
 
هر چه دقت و تمرکز بیشتر باشد، امید به صحیح بودن محتوا بیشتر می شود.گاه ممکن است یک منبع ضعیف تمامی تلاش ها را زیر سئوال برد.خصوصا اینکه افرادی وجود داشته باشند که خود را محق در شوش شناسی بدانند اما در صحنه نباشند.
 
دقیق بودن لازمه ی تمامی کارهای علمی است.تمرکزی برای تمامی مطالب معنا دارست.موثر در نتیجه گیری های آینده است.سیر مستقیمی است که حقایق را کشف می کند و در نهایت وسیله ای است که اجازه ورود به باطل را نمی دهد.شوش شناسی با دقت خود می تواند حقایق شهر را منعکس کند.بی دقتی آفتی است که ناگفته های شوش را افزایش می دهد.ما برای رفع این مشکل چاره ای جز دقت و ظرافت نداریم.شوش ظریف است باید آن را به ظرافت شناخت و معرفی کرد.شوش دقیق ساخته شده، با دقت متمدن گشته و با دقت مورد حمله ی دشمنان قرار گرفته لذا شناخت آن و در نهایت معرفی باید با دقت صورت گیرد.


 امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 درگذشت عمه گرامی معاون فرماندار شوش  [ سه شنبه، 6 تير ماه، 1396 ] 315 مشاهده
 کوچ پاییزه عشایر به شهرستان شوش  [ پنجشنبه، 1 مهر ماه، 1395 ] 375 مشاهده
 احتمال بازگشایی استخر شوش تا پایان تابستان  [ سه شنبه، 2 تير ماه، 1394 ] 748 مشاهده
 دومین جلسه شورای سلامت شوش در سال 95  [ سه شنبه، 7 ارديبهشت ماه، 1395 ] 426 مشاهده
 انتصاب سرپرست شبکه بهداشت و درمان شوش  [ دوشنبه، 17 مهر ماه، 1396 ] 459 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب