امروز:  يكشنبه، 28 بهمن ماه، 1397
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 8907      ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 15 آذر ماه، 1394 - 03:30   ._PRINT.  شوش - ایران اُنا: مهندس رضا نجاتی فرماندار و نماینده عالی دولت در شوش از چهار منظر وضعیت سیاسی، اجتماعی، صنعتی و فرهنگی شوش به بررسی شهرستان و حومه پرداخته و بی وقفه هر کجا دستگاهی مسول اصلی رسیدگی و نظارت و ساماندهی چالش بوده را به اجرای فعالیت میدانی فرا خوانده است.نگاهی به مواضع و عملکرد فرماندار شوش

معاونت پژوهش های سیاسی ایران اُنا بررسی کرد:

جستاری بر عملکرد ده ساله ی دستگاه فرمانداری شوش

* به قلم محمد محمدی صاحب

* معاون پژوهش های سیاسی ایران اُنا

 

مدیریت فراجناحی فعلی دستگاه فرمانداری شوش

دیدگاه های راهبردی مهندس رضا نجاتی فرماندار شوش در دو سال گذشته نسبت به مدیریت بحران شهرستان دینامیک و پویا به نظر می رسد.

نظرگاه مان به وضعیت فعلی شهرستان بحرانی عنوان می شود، بدان علت که در خصوص پایش عملکرد وضعیت کلی دستگاه فرمانداری شوش، رضا نجاتی در حال پوشش و ساماندهی وظایف اصلی یک فرماندار و دستگاه عالی دولت و مدیریت های پیش از خود، به نظر می رسد دستگاه فرمانداری در طول یک دهه ی اخیر آنقدر به سکوت و حضور فرمانداران پیش از نجاتی در مراسمات تودیع و معارفه بودیم که به رویه ی معمول آن وضعیت عادت کرده بودیم.

به هر حال ما به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی استان و شهرستان،  با پروانه رسمی هیئت نظارت بر مطبوعات به تبیین عملکرد فرمانداران یک دهه ی اخیر شهرستان در خصوص عملکرد رضا نجاتی بحث می کنیم، رسانه ای که در خصوص سرنوشت مردم با کسی تعارف نمی کند.

پیش از این نگاه ما به فرمانداری نگاهی سمبلیک بوده است اما امروز نگاه دینامیک است.

اساس شالوده ی فکری نجاتی نه اصولی است و نه اصلاحی! نجاتی عمرانی را عالی و صنعت را صنعتگری می اندیشد! از این رو عینک نگاه نماینده عالی دولت در شوش تا امروز فراجناحی است.

توجه فرماندار شوش به مدیریت مصرف برق در شهرستان با اشاره به بحران کم ‌آبی و ارتباط دو منبع انرژی آب و برق به یکدیگر دیدگاه مهندسی شناسی برق طلقی می گردد.

همچنین صحبت های ایشان در روز بیست اردیبهشت سال جاری در نشست شورای اداری شهرستان در خصوص سوءاستفاده و دخالت دستگاه های اجرایی شهرستان به توجه به انتخابات در پیش روی در اسفند ماه سال جاری نشان گر دقت نظر ایشان به پیش بینی های قانون و درک فضای سیاسی انتخاباتی حاکم بر شهرستان و پیروی از پیش بینی های دفتر قانون می باشد.

همچنین دستورات و نظارت ویژه ی نماینده عالی دولت در شوش به مراجعات و مطالبات مردم ساکن در تعاونی های کوی شهدای اصناف، کوی نیرو و مهر نسبت به آسفالت مناطق محل زندگی شان که با توجه و تاکید فرماندار به دستگاه شهرداری و اداره راه و شهرسازی امروز میسر گردیده است.

همچنین تلاش ایشان در راه اندازی ستاد اجرایی احیای کارخانه قند شوش تلاشی بی سابقه در احیای کارخانه قند شوش تلقی می شود که در دوره تصدی گری ایشان بالاخره با پیگیری های ایشان به تیم صنایع ورشکسته و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و تاکیدات ایشان به جذب نیروی بومی به مرحله بهره برداری نهایی نیز خواهد رسید.

همچنین تشکیل تیم خدمات نوروزی در نوروز سال جاری و خدمات ارزنده ایشان به میهمانان نوروزی و خدمات رفاهی، اجتماعی و فرهنگی اخیر ایشان به زوار اباعبدالله الحسین علیه السلام در اربعین حسینی نشان گر تفکر غربال پذیر و همسوی فرهنگ شناسی ایشان در اندوه و شادی اجتماعی است.

ساماندهی مشکلات اخیر شورای اسلامی شهر شوش و ایجاد فضای سازش و بسطری خدمت ساز و توصیه ی ایشان به رعایت محدوده وظایف و پرهیز از بیهوده کاری همچنین بازدید سرزده از ادارات شهرستان شوش و دقت ایشان به  اتلاف و عدم اتلاف وقت اداری حتی تاکید به روءسای ادارات به استفاده از وقت برای خدمت بی وقفه را بررسی نموده ایم.

همچنین اجرای چهار طرح  مهم خدماتی در شهر سرخه به اعتبار ده میلیارد ریال در قالب ایستگاه‌ آتش‌نشانی و ساختمان اداری شهرداری صرخه ـ فتح‌المبین، دهیاری روستای مالحه بخش فتح‌المبین و طرح‌های عمران شهری در شهرستان بی سابقه بوده است.

صحبت های اخیر فرماندار شوش در خصوص بحث مطروحه مهار و حذف پل عظیم ورودی شهر با همکاری دستگاه استانداری  خوزستان که سال است مردم شهرستان از این وضعیت رنج می برند بیانگر دیدگاه تخصصی و همان نگاه عمرانی ایشان می باشد که در بدایت کلام عرض نمودیم.

تلاش نجاتی در هفده فروردین سال جاری در برگزاری مسابقات کشتی ساحلی کشور در ساحل رودخانه کرخه فدراسیون کشتی را نیز راضی نگاه داشت.

نشست نجاتی در فروردین سال جاری در شورای کشاورزی با ملک زاده رییس جهاد کشاورزی شوش و تاکید وی به توسعه بخش کشاورزی و اشاره به جمعیت 55 درصدی روستا در تمامیت ارضی شوش بیانگر اهمیت و حس مسولیت به روستا نشینان در توسعه عدالت می باشد.

همچنین بررسی اخیر تقاطع غیر همسطح ورودی شهر، همچنین ساماندهی رسمی ستاد بازآفرینی پایدار شهری، اهمیت به خانواده شهدا و جانبازان و فرهنگ ایثار، تاکید بیش از پیش به رعایت پیش بینی قوانین در شورای سلامت، پیش بینی پذیرایی از صد هزار زایر اربعین حسینی، ایستگاه های صلواتی در مرز چزابه، تاکید مدام و مستمر به کلیه ی دستگاه ها در برون رفع مشکلات مسکن مهر، تاکید و استمرار جلسات در ایجاد بسطری برای فرهنگ سازی شورای مبارزه با مواد مخدر، انتصاب صحیح و دقیق ستاد برگزاری انتخابات، توجه و دقت نظر در ورود و خروج توریست و گردشگران خارجی و داخلی و صنعت گردشگری، توجه به اصل تقوا و خدمت گذاران آیین تشکر و سپاس از پاکبانان، تشکیل ستاد اربعین حسینی، توجه دستگاه ها به حوادث غیر قابل پیش بینی و غیر مترقبه، اختصاص اعتبار چهار میلیارد ریال برای کوی وهب، اعلام حمایت از صنعت کشاورزی در بارندگی های اخیر و خسارات ناشی از فعالیت های شدید باران زایی، تاکید به گازرسانی به مناطق روستایی، برگزاری آیین و توجه به یوم الله سیزده آبان، توجه به بعزیستی و سلامت جوانان با ممنوعیت استفاده از قلیان در اماکن عمومی، اهتمام به اختصاص سی میلیارد ریال برای تکمیل پل نظام مافی، برخورد با سنت های بیهوده ی غیر اجتماعی تیر اندازی در مجالس فاتحه خوانی از طریق دادگستری، استقبال از طرح سند ملی سلامت جوانان در شهرستان، تذکر و تاکید به بانک ها برای پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به جوانان، تاکید به افزایش و گسترش تعاونی های مرزنشینان، پذیرایی از کاروان های راهیان نور دانش آموزی، تاکید به راه اندازی و فرهنگ سازی بنیاد ازدواج آسان، اعتماد سازی سرمایه داران برای سرمایه سازی اقتصادی، توجه به ایده ی راه اندازی موزه ی جنگ در همه ی شهرهای خوزستان، ساماندهی مسافربری برون شهری، تاکید به استقبال مسولین از ملاقات همه روزه ی عمومی مردم، برگزاری آیین همبستگی فی مابین میراث فرهنگی و شهرداری، چهل میلیارد ریال طرح توسعه ی حرم دانیال نبی علیه السلام، بخشی از عملکرد قابل قبول یک سال اخیر رضا نجاتی تلقی می گردد. 

نجاتی از چهار منظر وضعیت سیاسی، اجتماعی، صنعتی و فرهنکی شهرستان به بررسی شهرستان و حومه پرداخته و بی وقفه هر کجا دستگاهی مسول اصلی رسیدگی و نظارت و ساماندهی چالش بوده را به اجرای فعالیت میدانی فرا خوانده است.

عدم تعارف با روءسای ادارات و جدیت و همت در پوشش مشکلات تعاونی های مسکن مهر و جلسات پی در پی برای برون رفع از مشکلات در طول یک دهه ی اخیر در دستگاه فرمانداری بی نظیر بوده است.

توجه نجاتی به زیرسازی به جای ظاهرسازی! و توجه بیش از پیش به شکایات مردمی از دیگر دستگاه های همسو بیان گر تفکر پخته و الهی ایشان به اصل دموکراسی و مردم داری است.

تهیه و تنطیم در: معاونت پژوهش های سیاسی ایران اُنا: امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share

مرتبط باموضوع :

 شبکه جدید آب آشامیدنی شاوور وارد مدار شد  [ شنبه، 19 بهمن ماه، 1392 ] 667 مشاهده
 معضل شکستگی لوله‌ها در خیابان‌های شوش  [ جمعه، 14 مهر ماه، 1396 ] 287 مشاهده
 سرهنگ سید احمد موسوی بازنشسته شد  [ پنجشنبه، 9 دي ماه، 1395 ] 387 مشاهده
 تشریح برنامه های سپاه ناحیه شوش در ماه رمضان  [ سه شنبه، 9 تير ماه، 1394 ] 623 مشاهده
 مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید  [ سه شنبه، 21 شهريور ماه، 1396 ] 990 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب