تاریخ : دوشنبه، 13 دي ماه، 1395
موضوع : استانها,اخبار شوش,اخبار اهواز

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

شوش - ایران اُنا: غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: مدیران شرکت هفت تپه باید نسبت به پرداخت حق و حقوق پیمانکاران وکارگران  این شرکت خصوصا بازنشستگان که سال های سال در شرکت نیشکر هفت تپه تلاش و زحمت کشیده اند به عنوان حق آنها اقدام کنند.استاندار خوزستان از تلاش و اهتمام جدی فرماندار شوش و اعضای شورای تامین این شهرستان برای پیگیری مطالبات کارگران و بازنشستگان کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و همچنین پیگیری در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان تقدیر کرد و گفت: این موضوع نشان دهند عزم جدی مجموعه مدیریت شهرستان شوش در جهت پیگیری مشکلات می باشد.

به گزارش ایران اُنا از روابط عمومی فرمانداری شوش "غلامرضا شریعتی" استاندار خوزستان  در محل گروه صنایع کاغذ پارس در هفت تپه با بیان اینکه دستگاه های اجرایی و معاونت امور اقتصادی استانداری خوزستان تلاش می کنند تا کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که به بخش خصوصی واگذار شده به ظرفیت اسمی با تولید بالا بازگردد افزود:مدیریت این شرکت باید تلاش کند تا حقوق کارگران را به موقع پرداخت کند و حق سنوات بازنشستگان خود را نیز بتدریج پرداخت نماید.

استاندار خوزستان با تائید مسایل و مشکلات جامعه کارگری شاغل در کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: مسایل و مشکلات کارکنان و بازنشستگان این شرکت در دست پیگیری است.

 وی افزود: از آنجا که شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مدت کوتاهی است که به بخش خصوصی واگذار شده لذا باید به آن فرصت داد و آنرا یاری کرد تا بتواند به روند فعالیت و تولید خود با رویکرد افزایش تولید ادامه دهد اما نمی توان از حقوق کارگران و مطالبات بازنشستگان این شرکت چشم پوشی کرد.

استاندار خوزستان تاکید کرد:کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شرایطی به بخش خصوصی واگذار شد که هفت ماه حقوق معوقه داشت و مشکلات بسیاری شرکت را زمینگیر کرده بود و سطح زیر کشت مزارع نیشکر نیز به شدت کاهش یافته بود ، اما در مدت حدود یکسال بخش خصوصی برای احیای این شرکت بزرگ تولید شکر به خوبی وارد عمل شده به طوریکه حقوق معوقه کارگران آن به یک ماه کاهش یافته است.

وی مجموع کارگران و افراد شاغل در این شرکت را بیش از سه هزار و 500 نفر عنوان کرد و اظهار داشت:با احتساب خانوارهای این کارکنان ، بیش از 13 هزار نفر به صورت مستقیم از این شرکت ارتزاق می کنند ، لذا نباید کاری کرد که روند تولید و فعالیت در این شرکت مختل شود.

شریعتی تاکید کرد:در راستای فعالیت این واحد بزرگ تولید شکر کشور ، بخش دولتی در رابطه با بدهی برق ، آب ، گاز و بیمه تامین اجتماعی کارکنان نهایت همکاری را با مدیریت جدید این شرکت داشته است تا این شرکت بتواند به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهد.

استاندار خوزستان گفت: مدیران شرکت هفت تپه باید نسبت به پرداخت حق و حقوق پیمانکاران وکارگران  این شرکت خصوصا بازنشستگان که سال های سال در شرکت نیشکر هفت تپه تلاش و زحمت کشیده اند به عنوان حق آنها اقدام کنند.

وی گفت: موضوع مطالبات کارگران,بازنشستگان و پیمانکاران شرکت هفت تپه نیز توسط فرماندار شوش در شورای تامین شهرستان شوش در حال پیگیری است.

شریعتی ابراز امیدواری کرد: کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با مدیریت جدید بتواند بر مشکلات فائق آمده و با افزایش تولید مطالبات کارگران و بازنشستگان خود را پرداخت کند.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان اظهار کرد: در حالیکه چاره ای جز حمایت از این واحد بزرگ تولیدی وجود ندارد ، پرداخت مطالبات کارگران و نیز بازنشستگان آن نیز پیگیری می شود.

**حمایت استاندار از راه اندازی خط تولید ظروف یکبار مصرف سلولزی در شوش

استاندار خوزستان همچنین تلاش مدیریت گروه صنایع کاغذ پارس که پس از واگذاری به بخش خصوصی با برنامه ریزی بر مشکلات فائق آمد را ستود و گفت:صادرات محصول گروه صنایع کاغذ پارس به کشورهای مختلف و تلاش برای اجرای طرح توسعه با راه اندازی خط تولید محصولات سلولزی در این شرکت حرکیت مثبت در راستای افزایش تولید و اشتغال است.

شریعتی راه اندازی خط تولید ظروف یکبار مصرف سلولزی سازگار با محیط زیست را برای ارتقای شاخص های سلامت در استان خوزستان و کشور مهم دانست و گفت:آمادگی داریم تا مجوزهای قانونی راه اندازی این خط تولید در کوتاهترین زمان ممکن اخذ شود ضمن اینکه از محل صندوق توسعه ملی نیز اعتبار مورد نیاز این واحد که یکهزار میلیارد ریال بر آورد شده پیگیری می شود.

وی ابراز امیدواری کرد خط تولید ظروف یکبار مصرف سلولزی ظرف مدت یکسال تا 18 ماه در گروه صنایع کاغذ پارس راه اندازی شود.

کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شنبه شب به ریاست استاندار خوزستان در گروه صنایع کاغذ پارس در هفت تپه تشکیل شد.
منبع این مقاله : :خبرگزاری ایران انا
آدرس این مطلب : http://iranona.com/11240/-تقدیر-ویژه-استاندار-خوزستان-از-فرماندار-شوش-13-10-1395