تاریخ : چهارشنبه، 17 خرداد ماه، 1396
موضوع : سیاسی,اخبار شوش

هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

شوش - ایران اُنا: سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با روایت اتفاقات امروز شهادت تعدادی از هموطنان در دو حادثه تروریستی مجلس و حرم امام (ره) را به ملت شریف ایران تسلیت گفت.روایت نماینده مردم شوش از حوادث تروریستی امروز مجلس؛

هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود/ نیروهای امنیتی صحن مجلس را تحت کنترل قرار دادند/ خدشه‌ای به امنیت پایدار کشور وارد نخواهد شد

 

سید راضی نوری  با اشاره به اتفاقات تروریستی امروز در مجلس اظهار کرد: ساعت ده صبح همزمان با تجمع اعتراضی سپرده‌گذاران کاسپین و آرمان در مقابل مجلس افرادی با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد می‌شوند و بلافاصله در اقدامی سازماندهی شده پوشش زنانه خود را کنار گذاشته و با به شهادت رساندن یک نفر گیت را به گلوله بسته و وارد محوطه می شوند.

وی ادامه داد: تروریست‌ها که به جلیقه‌های انتحاری مجهز بودند قصد حضور در صحن مجلس و انفجار در آن را داشتند که در همان لحظات اولیه نیروهای سپاه پاسداران که مسئولیت تأمین امنیت مجلس را بر عهده داشتند وارد عمل شدند و منطقه اصلی مجلس یعنی صحن مجلس و تمام کمیسیون‌ها را تحت کنترل قرار دادند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: این تروریست‌ها آموزش دیده و سازماندهی شده عملیات تروریستی خود را آغاز کردند اما خوشبختانه آنها با اشراف و اقدامات به موقع نیروهای امنیتی در اهداف اصلی خرابکارانه خود شکست خوردند.

نوری ادامه داد: نشست علنی امروز 17 خرداد 96 با قدرت به کار خود ادامه داد و پس از پایان این نشست به همراه سایر نماینگان مجلس شورای اسلامی نماز ظهر و عصر خود را در پارلمان و در داخل صحن علنی مجلس خواندیم؛ در این زمان تروریست‌ها در طبقات 4 و 5 مستقر شده بودند که البته دفاتر اکثر نمایندگان خوزستان در این دو طبقه است.

وی با بیان اینکه هیچ یک از نمایندگان در این حادثه آسیبی ندید افزود: پس از آن با کنترل نیروهای حفاظت سپاه به طرف ماشین‌های مجلس برای خروج هدایت شدیم و بدین ترتیب روند تخلیه ساختمان مجلس ادامه پیدا کرد و در ادامه آن با به هلاکت رساندن تروریست‌ها توسط نیروهای امنیتی عملیات پاکسازی ساختمان پارلمان انجام شد.

نوری در ادامه با انزجار و سخیف خواندن عملیات تروریستی امروز، شهادت تعدادی از هموطنان در حوادث تروریستی حرم مطهر و مجلس را به ملت شریف و مقاوم ایران تسلیت گفت.

وی در پایان هدف از اقدامات تروریستی امروز را اختلال و خدشه در امنیت پایدار کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به حضور ایران در خط مقدم مقاومت دشمن قصد ایجاد تنش در داخل خاک ایران را دارد به این صورت که گروه‌های تروریستی و تکفیری در طول چند سال اخیر بسیار تلاش کردند تا فضای کشور را ناامن کنند اما چنین حرکات ناجوان‌مردانه‌ای نمی‌تواند باعث آسیب به امنیت پایدار ملت و کشور ما باشد.
منبع این مقاله : :خبرگزاری ایران انا
آدرس این مطلب : http://iranona.com/11891/-هدف-اصلی-تروریست‌ها-صحن-مجلس-بود-17-3-1396